YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görme engellinin "Beyaz Baston"u devletten
Görme engellinin "Beyaz Baston"u devletten
04 Eylül 2014 04:54
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, görme engelli vatandaşların Beyaz Baston ücretlerinin, Sağlık Kurulu raporları doğrultusunda, devlet tarafından ödeneceğini bildirdi.

Hotar, yaptığı yazılı açıklamada, geçtiğimiz aylarda AK Parti Sosyal İşler Başkanlığınca çalışması yapılarak ilgili bakanlığa sunulan Beyaz Baston'un ücretsiz hale getirilmesine yönelik çalışmanın sonuçlandığını belirtti.

Resmi Gazete'de 30 Ağustos 2014 tarihinde yayımlanan SGK tebliğindeki değişiklik ile teleskopik veya katlanabilir bastonun (Beyaz Baston ) sosyal güvenlik kapsamına alındığını vurgulayan Hotar, şunları kaydetti:

"Sosyal politikalar alanında bir sözümüzü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Geçtiğimiz aylarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız ile yaptığımız toplantıda alınan karar sonucunda yaklaşık 700 bin görme engelli vatandaşımızın gözü niteliğinde adlandırılan Beyaz Baston'un ücretsiz hale getirilebilmesi için çalışmalarımızı başlattık. Çalışmamız başladığında Eylül ayına bu uygulamanın sonuçlanacağı sözünü aldık ve 30 Ağustos 2014 itibariyle de yürürlüğe girmesini sağladık.

Artık görme engelli vatandaşlarımızın Beyaz Baston ücretleri, Sağlık Kurulu raporları doğrultusunda devlet tarafından ödenecek. Engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması ve hayatın her alanına erişimlerini sağlamak adına partimiz ve hükumetimiz olarak çalışmalarımız devam edecek."

 

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler