YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genç kızın midesinden 1,5 kilo saç topu çıkarıldı
Genç kızın midesinden 1,5 kilo saç topu çıkarıldı
16 Eylül 2015 10:04
Afyonkarahisar'da psikolojik sorunları nedeniyle saç kılı yeme hastalığına yakalanan genç kızın karnından 1,5 kg saç çıkarıldı. 1 saatten fazla süren ameliyat sonrası kızın midesinden çıkan 1,5 kiloluk saç topu doktorları hayrete düşürdü.

Afyonkarahisar’da oturan M.K., bir süre önce bulantı ve kusma şikayetiyle Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan tetkiklerinde midesinde kitle olduğu tespit edilen kızın ameliyata alınması kararlaştırıldı. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlhan Zencirci ve ekibi tarafından yapılan ve 1 saatten fazla süren ameliyat sonrası kızın midesinden 1.5 kilogram saç çıkarıldı.

İlk kez böyle bir durumla karşılaştıklarını söyleyen Op. Dr. İlhan Zencirci, kusma ve mide bulantısı şikayetiyle başvuran hastanın midesinde kitle olduğunu tespit ettiklerini anlattı. Kitlenin alındığı ameliyatın ardından hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu aktaran Op. Dr. Zencirci, saç kılı yeme hastalığı olarak bilinen bu tür durumların psikolojik sorunları olan kişilerde görüldüğünü vurguladı.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler