YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazzeli yaralıların sağlık durumu
Gazzeli yaralıların sağlık durumu
25 Ağustos 2014 00:17
Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 11 Ağustos'tan bu yana ambulans uçaklarla Filistin'den getirilen Gazzeli yaralıların tedavisine devam edildiği belirtildi.

Gazze'den getirilerek Başkent'te tedavi altına alınan 22 yaralının genel sağlık durumunun iyi olduğu, İstanbul'da yatan 24 yaralının tedavisinin sürdüğü, bu hastalardan 8'nin yoğun bakımda bulunduğu bildirildi.

"Ankara'da 4 ayrı hastanede tedavi gören 22 yaralının genel durumunun iyi olduğu" ifade edilen açıklamada, "Yenimahalle Devlet Hastanesi'nde, 5'i çocuk, 15 yaralı bulunduğu ve yaralılardan birinin yoğun bakımda, diğerlerinin ise ortopedi servisinde yattığı" kaydedildi.

Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki 3 yaralının tedavisinin fizik tedavi servisinde devam ettiği aktarılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Gazzeli 2 çocuğumuz tedavi görmektedir. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 1'i hamile, 1'i çocuk, 2 yaralının tedavileri de sürmektedir.

İstanbul'daki 3 ayrı hastanemizde 24 yaralının tedavisi devam etmekte olup, tedavisi tamamlanan 4 Gazzeli taburcu edilmiştir. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 10'u çocuk, 15 yaralı bulunmakta. Yaralılardan 8'i yoğun bakım ünitesinde takip edilmektedir. Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 5'i çocuk, 8 yaralının tedavilerine devam edilmektedir. Dr. Sadi Konuk Devlet Hastanesi'nde ise 1 Gazzeli yaralı tedavi görmektedir."

Açıklamada, taburcu edilen 4 Gazzeli'nin, istekleri üzerine hastane yakınında erkekler ve kadınlar için ayrı olarak tutulan 2 dairede misafir edildiği bildirildi.

 

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler