YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fazla kilolardan kurtulmak için...
Fazla kilolardan kurtulmak için...
13 Nisan 2012 08:39
Hücre yenileme özelliğiyle kanser tedavisinde kullanılan buğday çimi zayıflamak isteyen kadınların yeni gözdesi.

Yeşil renkli içecek aynı zamanda detoks etkisi de gösteriyor

Her derde deva buğday çimi, kadınların imdadına yetişti. Kilo problemi çeken kadınların uzak durduğu un ve ekmeğin temel kaynağı olan buğday, çimlendirilip suyu içildiğinde kilo verdiriyor. İçerdiği yüzde 70 klorofille protein ve yüksek oranda B1, B6, B12, C, E, K vitaminlerini barındıran buğday çimi suyu, antiseptik temizleme özelliği sayesinde doğal detoks sağlıyor.

Amerika'dan sonra Türkiye'deki üniversitelerde buğday çiminin yararları üzerine çalışmalar yapıldığını belirten üretici Aliye Demir, buğday çiminin 40'ın üzerinde faydası olduğunu söyledi.

YAĞ AKIŞINI HIZLANDIRIYOR

Özellikle suyu içildiğinde hücrelerin yenilenip vücut metabolizmasının hızlandığını belirten Demir "Sindirim sistemini hızlandırıyor. Diyet yapan kadınlar tükettiğinde bir haftada etkisini gösteriyor ve kilo vermeyi sağlıyor. Günde 30 ml içildiğinde bir haftada etkisini gösteriyor. Yağ akışını hızlandırdığı için kişiye göre değişiklik gösterse de diğer kilo verdirici ürünlere göre kısa sürede zayıflatıyor. Aynı şekilde sıkıldıktan sonra posasıyla maske yapıldığında cildi sıkılaştırıp parlaklık sağlıyor. Başta sedef ve egzama olmak üzere her türlü cilt tahrişlerine iyi geliyor" dedi.

ÜNLÜLERİN TERCİHİ

Ebru Şallı, Eda Taşpınar, Gülben Ergen'in de aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü her gün buğday çimi suyu tüketerek zayıflıyor. Çimin üreticisi Aliye Demir, Buğday çimlendikten sonra 9 ile 13 gün arasında tüketilmeli. En çok yararlı olduğu zaman dilimi bu. Mevsiminde isteyen evinde üretebilir ya da hazır çimlenmiş saksılar alarak kullanabilir" dedi.

1 bardağı 3.5 kilo meyveye eş

* Kalp ve damar sistemini güçlendirip kan basıncını dengeliyor

* Akciğeri, karaciğeri, böbrekleri ve bağırsakları temizliyor

* Cilt yaralarını ve hastalıklarını iyileştiriyor, cildi sıkılaştırıyor

+1 bardak buğday çimi suyu, 3,5 kilo sebzenin vitaminine eşdeğer.

* Varis ve bacak ülseri tedavisinde kullanılıyor

* Diş eti rahatsızlıklarını tedavi ediyor

* Kolesterolü düşürüyor

* Tiroidi bezinin sağlıklı çalışmasını sağlıyor

* Saçların beyazlamasını önlüyor

* Sindirim sisteminde kötü koku yapan bakterileri yok ediyor (Bugün)
 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler