YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Estetik için en uygun mevsim
Estetik için en uygun mevsim
25 Mart 2013 13:54
Son yıllarda gerçekleştirilen en popüler estetik operasyonlardan birisi olan burun ameliyatlarının için en uygun zamanın kış ve bahar ayları olduğu belirtildi.

Burun ameliyatları, Son yıllarda gerçekleştirilen en popüler estetik operasyonlardan birisi haline geldi. Hem kadınların hem de erkeklerin talep gösterdiği estetik burun ameliyatları, kişilerin öz güvenini arttırıyor.

Burun estetiği için en uygun zamanın kış ve bahar ayları olduğunu belirten Özel Medline Aydın Hastanesi Uzamanı Op. Dr. Murat Ünlü, bunun temel nedenini operasyonlardan sonra cildin güneş ışınlarına maruz kalmaması gerektiği olarak açıkladı. Yüz tipine göre yapılmayan burun ameliyatlarının, kişiyi daha mutsuz ettiğini belirten Ünlü, “Burun estetiği operasyonları ile burun ucu ve burun sırtındaki bir takım problemler düzeltilebilir. Burnun şekli küçültülebilir veya isteğe göre büyütülebilir. Ancak her bireyin anatomik yapısı birbirinden farklı olduğu için burun ameliyatları kişiye özgü şekilde yapılmalıdır.

Bu nedenle ünlü bir kişide beğenilen burunun aynısını başka bir kişiye yapmak doğru olmaz. Burun estetiği ameliyatında doğal görünüm en önemli unsurdur. İyi bir burun estetiği ameliyatı sonrası burun hem güzel olmalı, hem de ameliyat yapıldığı başkaları tarafından anlaşılmamalıdır. Doğal burun; burun sırtının aşırı oyuk olmadığı, burun ucunun çok fazla kalkık durmadığı, burun ucunun sivri olmadığı, yuvarlak ve geniş görünmediği, burun sırtının pürüzsüz, burnun simetrik, dudakla arasındaki açının normal sınırlarda olduğu bir görünümü ifade eder. Gerçekleştirilen operasyon sonrasında kaş ve gözler daha güzel görünmeli, hatlar yumuşamalı, özgüvenli ve yumuşak bir ifade kazanılmalıdır” dedi.

Burun estetiğinin ardından taburcu olunabildiğine işaret eden Ünlü, “Burun estetiği, gelişim çağının sona ermesiyle burun şeklinin son halini almasından itibaren yapılabilir. Ancak burun kompleks bir organ olduğu için ameliyat, burun estetiğinde tecrübe kazanmış bir doktor tarafından yapılmalıdır. Genel anestezi altında yapılan ameliyat esnasında hasta hiçbir şey hissetmez. Hastalar ameliyat sonrası genelde aynı gün taburcu olabilirler” diye konuştu.

Burun ameliyatlarında revizyon nedir?

Burun ameliyatlarında gündeme gelen revizyon hakkında da bilgiler veren Ünlü, şu uyarılarda bulundu: “Revizyon ameliyatları daha önce bir ya da bir kaç kez estetik burun ameliyatı olup sonuçtan memnun olmayan hastalara uygulanır. Bu durum ile en çok ilk ameliyatlarda burundan olması gerektiğinden fazla kemik ya da kıkırdak dokunun çıkarılması sonrasında karşılaşılır. Buna bağlı olarak burun sırtında çökme, yassılaşma ve genişleme görülür. Revizyon ameliyatları sonrasında kişinin hem estetik hem de sağlık sıkıntıları giderilir. Revizyon ameliyatları daha zor ameliyatlardır”

 

İHA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler