YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eşine ve çocuğuna aldığı ayakkabılar zehirli çıktı
Eşine ve çocuğuna aldığı ayakkabılar zehirli çıktı
30 Kasım 2014 14:53
Bartın’da bir kişi mağazadan eşine ve çocuğuna aldığı ayakkabıların zehirli olduğunu öğrenince büyük şok yaşadı.

 

Tüm Türkiye'de zehirli ayakkabı paniği yaşanırken, Bartın'ın Amasra ilçesinde ulaştırma sektöründe çalışan Erdem Yalçın bir hafta önce Bartın'da 5 aylık hamile eşine ve çocuğuna ayakkabı almak için bir mağazaya girdi.

Erdem, ayakkabı reyonundan çocuğuna bir çift ayakkabı satın aldı. Eşine alacağı ayakkabının numarasını ise mağazada bulamayan Yalçın aynı mağazanın internet sitesinden eşi için bir çift ayakkabı siparişi verdi.

Ellerine ayakkabıları ulaşan Yalçın ailesinin fertleri ayakkabıları giymeye başladı. Aldığı ayakkabılarla okula giden, Erdem Yalçın'ın çocuğuna, arkadaşları giydiği ayakkabıların zehirli ayakkabı olduğunu söyledi. Okul çıkışı eve gelen Yalçın'ın çocuğu durumu annesine bildirdi.

Aile akşam TV'de haberleri izlerken büyük bir şokla karşılaştı. Haber bülteninde görüntüleri yayınlanan zehirli ayakkabıların kendi aldıkları ayakkabılarla aynı olduğunu fark eden Yalçın ailesi büyük bir şok yaşadı.

Erdem Yalçın eşine ve çocuğuna aldığını ayakkabıların zehirli çıkması nedeniyle büyük endişe içine girdiğini söyledi. Yalçın Alo 175’i arayıp durumu yetkililere bildirmek istedi. Yalçın, telefona çıkan görevlinin kendisine konuyla ilgili Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne başvurması gerektiğini söyledi.

Yalçın, daha sonra mağazayı bilgilendirmek ve aldığı ayakkabıları iade etmek için mağazaya gitti. Mağazada durumu anlatan Yalçın çocuğu için aldığı ayakkabıları iade etti. Yalçın mağaza yetkililerinden bu tür ayakkabıların toplatıldığı bilgisini aldı.

Aynı mağazanın internet sitesinden alınan eşinin ayakkabının ise, geri alınamayacağını belirten mağaza yetkilileri Yalçın'ın tepkisi üzerine ayakkabıları da geri iade olarak aldı. Yalçın'a parası da iade edildi.

Yalçın hamile eşi ve çocuğunun giydikleri ayakkabılar sebebiyle herhangi bir sağlık sorunu yaşamadıklarını, fakat ileride herhangi bir sağlık sorunu yaşarlarsa mağaza hakkında dava açacağını söyledi.

Çin’den Türkiye'ye getirilen ve Erenköy Gümrük Müdürlüğü'nde yapılan inceleme sonrası zehirli maddeler içerdiği tespit edilen 33 bin ayakkabının imha edilmesine karar verilmiş, ayakkabıların imha tesisine götürülürken gizlice piyasaya sürüldüğü gündeme gelmişti.

Olaya ilişkin iki müfettiş görevlendirilmiş ve ayrıca kanserojen madde ihtiva eden ayakkabıların iç piyasaya sürülmüş olabileceği ihtimali dikkate alınarak, söz konusu ürünlerin marka ve modelleri tespit edilip, elde edilen tüm bilgiler ve ürün görselleri 81 ildeki Ticaret İl Müdürlüklerine denetlenmesi amacı ile gönderilmişti.  

 

İHA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler