YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erik çekirdeği küçük kızın hayatını karattı
Erik çekirdeği küçük kızın hayatını karattı
11 Ağustos 2015 17:05
Sivas'ta yediği erik çekirdeği boğazında kalan 3 yaşındaki küçük kız sakat kaldı. Erik nedeniyle nefessiz kalan ve beynine oksijen gitmeyen küçük Özlem'in ailesi yetkililerden yardım istedi.

8 Haziran günü Sivas’ta komşusunun bahçesinden topladığı erikleri yemek isteyen 3 yaşındaki Aslıhan’ın boğazında kalan erik hayatına sebep oldu. Annesinin uğraşlarına rağmen çıkarılamayan erik minik kızı nefessiz bırakınca 3 yaşındaki Aslıhan Sivas Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Küçük kızın boğazındaki erik, doktorlar tarafından çıkartılsa da bu süre zarfında beynine oksijen gitmediği için, yaklaşık 1 ay boyunca Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi gördü.

“Yürümesinden vazgeçtik”

2 aydır yatağa mahkum olan Aslıhan’ın annesi ve babasının gözyaşları dinmiyor. Bir iplik fabrikasında asgari ücretle çalışan Aslıhan’ın babası Turan Cücen (31), kızının bu durumu karşısında kahrolduklarını söyleyerek, “Altını bezliyoruz, mamasını yediriyoruz. Yediği mamayı da hemen çıkartıyor, hareket etmiyor, zaman zaman vücudu kasılıyor, bilinçsiz şekilde ağlıyor” dedi. Acılı anne Firdevs Cücen ise, “Şu anda gözleri açık ama bizi ne tanıyor, ne tepki veriyor. Gözleriyle bile takip etmiyor. Yürümesinden vazgeçtim, sadece bilinci yerine gelsin yeter. Bir anne olarak çaresi varsa yetkililerin yardım etmesini istiyorum. Bir anne olarak sesimi duysunlar” şeklinde konuştu.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler