YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Diyaneti kaldıracağı diyor. Sen kimsin?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kendileri ateist bir yapı yetiştirmek istiyor. Diyaneti kaldıracağı diyor. Sen kimsin? Bunların ki CHP zihniyeti. Ben dedemden Kuran'ı Kerim öğrendim diyor. Dedenin dini kendine, senin dinin kendine" dedi
Erdoğan: Diyaneti kaldıracağı diyor. Sen kimsin?
27 Mayıs 2015 / 19:09 Güncelleme: 27 Mayıs 2015 / 19:55

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aydın'da gerçekleşen toplu açılış töreninde halka hitap etti. İşte Erdoğan2ın açıklamalarından satır başları,

Adnan Menderes ve arkadaşları...

27 Mayıs'ın o kara günün 55. günü. Demokrasi şöleni kesintiye uğratıldı. Şehitlerimizi anacağız, ama onlara darbe yapanlar hatırlanmıyor. Hatırlansa da başka türlü anılıyor. Adnan Menderes ve arkadaşları bu millete hizmet ettiler. Onlar asla bu millete tepeden bakmadılar. Hayatları pahasına milletin yanında olmaktan vazgeçmediler. Darağacına çıktıklarında milletin gönlünde bir basamak daha yükseliyorlardı. Vesayeti seçenler her zaman kaybetmeye mahkum oldular. Aydın hep milletin adamlarının yanında oldu. İnanıyorum yine tercih aynı olacaktır.

Bizi de Adnan Menderes gibi tehdit ediyorlar

 Bizi de Adnan Menderes gibi tehdit ediyorlar. Halbuki ölümsüzlüğü tadanlara ölüm ne yapabilir ki. Onlar bilmiyorlar ki şehitler ölmez. Gençler ne görün ne duyun hiç önemli değil. Mukedder olan ölüm bizi gelip zaten bulacaktır. 14 Mart 1950 günü seçimler yapılırken ihtiyar bir kadın kuyrukta bekleyenlere aldırmadan en öne geçiyor. İtiraz edenler olunca sıradan biri onun sırası geldi ve geçiyor bırakın kullansın diyor. O kuyruk bitiyor ninenin kullandığı oy yıllarca sürüyor. Sandık başına hasta yatağında gelenler bile var. O dönem bir gazeteci anlatıyor. Köyünden oy kullanmaya gelen birine kime oy verdiğini sordum. O da bana Allah ile benim aramdaki şeye sen ne karışırsın dedi. Bu millet ilk kez 1950'de uzun bir bekleyişin ardından gerçek oyu kullandı.

Diyaneti kaldıracağı diyor. Sen kimsin?

Kendileri ateist bir yapı yetiştirmek istiyor. Diyaneti kaldıracağı diyor. Sen kimsin? Bunların ki CHP zihniyeti. Ben dedemden Kuran'ı Kerim öğrendim diyor. Dedenin dini kendine, senin dinin kendine. Anamuhalefet "İmam Hatipleri kapatacağız" dedi. Kayseri'de "Ben böyle bir şey söylemedim" dedi. Seçim beyannamende var. Amacın İmam Hatipleri kapatmak. Milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil istemiyorlar.

- O eski hastanelerin hali neydi öyle. Hastanelere sağlam gir sakat çıkardın.

 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler