YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Engelli vatandaşlara büyük sağlık hizmeti
Engelli vatandaşlara büyük sağlık hizmeti
03 Şubat 2016 09:07
Kocaeli'de üniversite, belediye ve bazı sivil toplum kuruluşları arasında imzalanan protokolle 4 gün içerisinde 600 engelli vatandaşa ücretsiz ağız ve diş sağlığı taramasının ilk uygulaması yapıldı.

Üniversite ve kurumlar arasında imzalanan protokolle yılda 4 kez düzenlenmesi hedeflenen Ağız, Diş sağlığı programının ilk uygulaması Kocaeli'de yapıldı. 

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi arasında imzalanan protokolle 4 gün içerisinde 600 engelli vatandaşa ücretsiz ağız ve diş sağlığı taramasının ilk uygulaması yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde yapılan etkinliğe Kocaeli Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Tedavi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Çoruh Türksel Dülgergil, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümlü, Büyük Şehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Bekir Köksal ve çeşitli üniversitelerden gelen öğrenciler katıldı. Düzenlenen etkinlikle engelli vatandaşlar ücretsiz tedavi ediliyor. Ayrıca çeşitli üniversitelerden gelen öğrenciler uygulama ve öğrenme fırsatı buluyor.

Programda konuşan Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, "Etkinliğimize Türkiye'nin her yerinden insanlar var. Bu gün burada konuşulması gereken, Kocaeli'de Türkiye'ye örnek olabilecek bir projenin, kurumlar tarafından ortaklaşa yürütülebiliyor olması, bunun başarılabilir olması ve sürdürülebilir olması. Toplantıyla olabilecek bir proje değil. Bildiğiniz üzerine 4 yıl sürecek bir proje, sürekliliği olan bir proje. Şu ana kadar da başarıyla da yürümekte. Bizler Genel Sekreterlik olarak sonuna kadar bunun arkasındayız. Ben çok güzel yerlere varacağını umuyorum. Diğer bir husus da öğrenci arkadaşların, iyi bir performans sergilemeleri, onların da Türkiye'nin değişik yerlerine giderek mesleği sahada öğrenmeleri ve sahada uygulama yapmaları onlar için ciddi bir deneyim kazandırıyor" dedi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler