YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elleri ve ayakları eriyen bebek yardım bekliyor
Elleri ve ayakları eriyen bebek yardım bekliyor
30 Eylül 2015 08:12
Iğdır'da doğuştan deri erimesi hastalığına yakalanan 2 yaşındaki Muhammed bebeğin elleri ve ayakları eriyerek dökülüyor. Muhammedin çaresiz ailesi çocuklarının amansız hastalıktan kurtulması için yardım elinin uzatılmasını bekliyor.

Iğdır, doğuştan Epidermolizis Bülloza (deri hastalığı) hastası olan 2 yaşındaki Muhammet Ali Çelik. yakalandığı amansız hastalıktan kurtulmak için yardım elinin uzatılmasını bekliyor.

Pir Sultan Abdal Mahallesi'nde yaşayan özel bir firmada işçi olarak çalışan Ayhan Çelik ile Adile Çelik çiftinin 4 çocuğundan en küçüğü olan Muhammet Ali Çelik'in, doğduğu günden itibaren derisi ve iç organları soyulmaya başladı. Her gün gözlerinin önünde eriyen oğluna çare bulamayan anne Adile Çelik, bu durum karşısında ne yapacağını şaşırdı.

“Oğlum doğarken vücudu yaralar içindeydi. Götürmediğimiz doktor ve hastane kalmadı. Bu hastalığın tedavisi yokmuş. Yaptığımız araştırmada Fransa ve ABD'de tedavisi oluyormuş. Yetkililerden bu konuda destek bekliyoruz. Sağlık Bakanlığının çocuğumuzun tedavisi için yardım elini uzatmasını bekliyoruz. Yavrum gözümüzün önünde canı acıyarak eriyip gidiyor. Biz de onunla birlikte bu acıyı yaşıyoruz" dedi. Çocuklarını güneşe çıkaramadıklarını söyleyen baba Ayhen Çelik ise, “Yaralar yüzünden oğlum ne yürüyebiliyor ne de eliyle birşey tutuyor. Temiz tutmaya çalışıyoruz. Vücudu su topluyor iğne ile delip suyu akıtıyoruz. Acıdan sürekli ağlıyor. Ne yapacağımızı bilemiyoruz” diye konuştu.

Kesin tedavisinin olmadığını belirten uzmanlar hastalık sürecinde sadece hastanın travma bölgelerinde enfeksiyon tedavisi yapılması gerektiği bildiriliyor.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler