YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ehliyette sağlık raporu karmaşasına son nokta!
Ehliyette sağlık raporu karmaşasına son nokta!
11 Şubat 2016 16:42
Ehliyet alacaklardan istenilen sağlık raporu ve zeka testi, sağlık ocaklarından ücretsiz alınabilecek. Adayların hastaneye sevk edilmeleri halinde ise devlet hastanelerinde 50 TL, üniversite hastaneleri ve eğitim araştırma hastanelerinde 75 TL ödeneceği k

Sağlık Bakanlığı, tartışmalara neden olan ehliyette sağlık raporu ücretleri ve zeka testi raporu konusunda açıklama yaptı.

Açıklamada, sağlık problemi olmayan sürücü adaylarının aile hekimlerinden ücretsiz rapor alabileceği kaydedildi. Aile hekiminin muayenesi sonucu adayda bir sağlık problemi tespit edilirse hastaneye sevk edileceği belirtildi.

Hastanelere sevk edilen adayların, tek hekimden alacağı raporlar için devlet hastanelerinde 50 TL, üniversite hastaneleri ve eğitim araştırma hastanelerinde 75 TL ödeneceği kaydedildi. 5 ayrı uzman doktorun yer aldığı Sağlık Kurulu'nun raporunu alması gereken adaylar ise devlet hastanelerinde 200 TL, üniversite hastaneleri ve eğitim araştırma hastanelerinde 300 TL ödeyecek. Açıklamada ayrıca her sürücü adayına zeka testi yapılmayacağı, aile hekiminin sevk etmesi, psikiyatri uzmanının da uygun görmesi halinde zeka testi isteneceği belirtildi. 

 // adalet
Devlet milletten nasıl para kırpacağını şaşırdı. Vatandaşın sağlık problemi de mi kusur oldu da ceza keser gibi para kesiyorlar. Yapmayın Allah aşkına!...
11 Şubat 2016 17:36
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler