YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ebru'nun omzu çıktı, hastaneden de cenazesi" iddiası
"Ebru'nun omzu çıktı, hastaneden de cenazesi" iddiası
07 Şubat 2015 18:36
Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasında, haberde yer alan bazı ifadelerin gerçeği yansıtmadığı ve iddialar üzerine inceleme başlatıldığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı'ndan, "Ebru'nun omzu çıktı, hastaneden de cenazesi" başlıklı habere ilişkin yapılan açıklamada, hastanın ilk müdahalesinde omuzdan parmak uçlarına kadar siyanotik olması ve hissiyat kaybı nedeniyle Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, 112 ambulansıyla sevk edildiğini bildirdi.

Ebru'nun ilk önce bir çıkıkçıya götürüldüğü, daha sonra kolunda morarma olması ve ağrısının başlaması üzerine 4 Şubat saat 14.3'te Pasinler Devlet Hastanesine, "sol omuz çıkığı" şikayetiyle başvurulduğu hatırlatıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan hastanın omuzdan parmak uçlarına kadar siyanotik (Kandaki oksijen eksikliğinden kaynaklanan deri ve mukoz zarların mavimsi renk değişikliği) olması ve hissiyat kaybı nedeniyle Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 112 ambulansıyla sevk edildiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Aynı gün saat 15.43'te Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tekrar muayenesi yapılan hastanın omuz grafisi çekilip, saat 15.55'te ortopedi konsültasyonu istemiştir. Konsültasyon sonucu hastanın bir üst merkeze sevki için Erzurum 112 Acil Komuta Merkezi aranarak durum bildirilmiştir.

112 komuta merkezinden haber beklenirken, hasta yakınları hastalarını kendi imkanlarıyla götürmek istediklerini belirtmeleri üzerine, yer planlaması yapılmadan sevk işleminin olamayacağı ve henüz yer bilgisinin ulaşmadığı, hasta yakınlarına anlatılmıştır.

Ancak hasta yakınları bir süre sonra doktorların izni dışında hastayı Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'ne götürmüşlerdir. Bu durum tutanakla kayıt altına alınmıştır. Bahsi geçen çocuğumuz Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetmiştir. Merhum evladımıza Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz."

 

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler