YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ebola ile mücadelenin maliyeti...
Ebola ile mücadelenin maliyeti...
07 Ekim 2014 21:17
ABD’nin, Batı ve Orta Afrika’da devam eden Ebola salgınıyla mücadele çerçevesinde bölgeye gönderdiği ordusunun ülkeye maliyeti 750 milyon doları bulacak.

ABD Kara Kuvvetlerinin Afrika Komutanı General David Rodriguez, Pentagon’da düzenlediği basın toplantısında, Ebola’yla mücadelede ABD’nin yaptığı çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Hızla yayılan Ebola virüsüyle mücadele için Liberya'ya yaklaşık 4 bin ABD askerinin gönderildiğini hatırlatan Rodriguez, ABD ordusunun Ebola kriziyle 6 aylık dönemdeki mücadelesinin ülkeye maliyetinin 750 milyon doları bulmasını beklediklerini kaydetti.

Rodriguez, bölgeye giden askerlerin virüs kapmamaları için de yeterince eğitim aldıklarına inandığını söyledi. Daha fazla asker sayısına ihtiyaç olacağını düşünmediğini belirten Rodriguez, ancak ABD güçlerinin Liberya’da kalacağı sürenin uzayabileceğine işaret etti.

ABD ordusu, Afrika'da devam eden salgınla mücadele planı çerçevesinde, hastalığın görüldüğü bölgelere sağlık malzemesi gönderilmesinin yanı sıra sağlık personelinin eğitilmesi ve yeni sağlık merkezlerinin kurulması gibi lojistik yardımlarda da bulunuyor.

 

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler