YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Domuz gribinden ölenlerin sayısı 33 oldu
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; "(Domuz gribi) altında farklı sağlık sorunları olsa bile H1N1 virüsü teşhisi konarak ölen hasta sayısı bugün itibariyle 33 oldu." dedi.
Domuz gribinden ölenlerin sayısı 33 oldu
25 Mart 2015 / 10:13 Güncelleme: 25 Mart 2015 / 11:04

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, H1N1 vakalarıyla ilgili, "Herhangi bir salgından bahsetmek söz konusu değil. Bu hafta itibariyle grip nedeniyle hastaneye yatış vakalarında düşüş var. Hastalık pik dönemini tamamladı." dedi.

"Nöbet ücretlerinde artış gündemimizde"

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerinin artırılmasına ilişkin, "En geç mayıs ayından itibaren nöbet ücretlerindeki yüzde 50'lik artışı tüm hekimlerimize, sağlık çalışanlarımıza yansıtabileceğiz" dedi.

"Sigara kullanımında azalma var"

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "Türkiye genelinde 415 sigara bırakma polikliniği 7 yıldır hizmet veriyor. Şu anda 15 yaş üzeri sigara kullanımı yüzde 31'lerin üzerinden yüzde 27'lere indi. İki milyondan fazla vatandaşımız sigarayı bıraktı. Hedefimiz 2017'ye gelindiğinde bu oranı yüzde 25'lerin ve 2023'te de yüzde 20'lerin altına indirmektir."

"Yasalaşırsa doktorlar 70 yaşına kadar çalışabilecek"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hekimlerin 70 yaşına kadar çalışmasıyla ilgili, "Dün Sağlık Komisyonu Başkanımızla görüştük. Bir yasa tasarısı var komisyonda görüşülen. O tasarının içine muhalefetle birlikte anlaşarak alabilirlerse o da komisyon aşamasını tamamlayıp bu dönemde onu da yasalaştırmaya çalışacağız" dedi.

"Sağlığa şiddet konusunda en caydırıcı uygulama tutuklamadır"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık alanında şiddetin önlenmesiyle ilgili, "Burada en caydırıcı olanın tutuklama olduğunu düşünüyorum. O gün tutuklama, göz altı anında yapılabildiğinde o işte caydırıcılıkta çok önemsediğimiz bir konu. İnşallah bu hafta sonu itibariyle bu her iki konu da meclis gündeminde tamamlanmış olacak" dedi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler