YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Domuz gribi bitmek bilmiyor: 2 ölü
Domuz gribi bitmek bilmiyor: 2 ölü
17 Ocak 2016 05:59
Sağlıkta son zamanlarda en çok rastlanılan olayların başında gelen ve önemli derece can almaya devam eden domuz gribi insanları tedirgin etmeye devam ediyor. Peki bu grip vakalrı nasıl önlenir ve nasıl biter?

 

Denizli’de bir 59 yaşındaki bir kadınla Erzurum’da lösemi hastası bir çocuk domuz gribi nedeniyle hayatını kaybetti.  

Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne üç gün önce grip şikayetiyle başvuran ve tedaviye alınan 59 yaşındaki S.E. yaşamını yitirdi. Ölen kadında domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsünün tespit edildiği öğrenildi. Merkezefendi İlçesi Yenişehir Mahallesi’nde oturan S.E., geçen çarşamba günü ailesi tarafından üşütme şikayetiyle Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan testlerde S.E.’nin domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsü taşıdığı belirlendi. Yoğun bakımda tedavisi devam eden S.E. bugün öldü. S.E.’nin cenazesi Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morguna konuldu. S.E., yarın öğle namazının ardından Kayıhan Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Öte yandan Erzurum’da lösemi hastası bir çocuk domuz gribi şüphesiyle tedavi görmekte olduğu Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'nden vefat etti. Yüksek ateş ve solum yetersizliği şikayetiyle B.B. Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi'ne gitti. Burada yapılan tahlillerde B.B isimli çocukta H1N1 virüsü tesbit edildi. Ardından B.B. Yakutiye Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Çocuk intaniye servisinde tedavi altına alınan B.B.bugün vefat etti. 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler