YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doktorlardan 'kanlı' eylem
Bursa'da, sağlıkçılara yönelik şiddet olaylarını protesto etmek için iş bırakan doktorlar kanlı önlükleriyle eylem yaptı.
Doktorlardan 'kanlı' eylem
17 Nisan 2013 / 15:22 Güncelleme: 17 Nisan 2013 / 15:23

Bursa Tabip Odası üyeleri, geçen yıl Gaziantep'te öldürülen Dr. Ersin Arslan'ın birinci yıl dönümünde şiddete karşı eylem yaptı.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önüne geçilmesi için iş bırakan doktorlar, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde toplandıktan sonra, metroya binerek Şehreküstü'ne geldi. Üzerlerindeki kanlı önlüklerle sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin sona ermesini isteyen doktorlar, pankart açarak Muradiye Devlet Hastanesi'ne kadar yürüdü.

Bursa Tabip Odası Başkanı Kayhan Pala, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin her geçen gün artığını ifade ederek, "Meslektaşımız Dr. Ersin Arslan'ın ölümünün üzerinden bir yıl geçti. Ama hiç bir şey değişmedi. Ne Sağlık Bakanlığı, ne meclisteki komisyon, sağlıktaki şiddetin azaltılması için gerekli tedbirleri aldı. Biz geçen yıl sevgili Ersin öldürüldüğünde de aynı şeyleri söylemiştik. Sağlıkta şiddet azaltılana, ortadan kaldırılana kadar eylemimiz devam edecek.

Acil hastalar, yatan hastalar, diyaliz hastaları ve tedavisi şart olan hastalar dışındaki tüm hastalara bugün hizmet veremiyoruz. Artık hekimler ve sağlık çalışanları, şiddet içeren bir ortamda çalışmak istemiyor. Bir an önce tedbir alınmaz, sağlıkta dönüşüm bu hızıyla devam ederse, ne yazık ki bir süre sonra insanlar sağlık hizmetlerine erişmekle ilgili ciddi sıkıntılar yaşayacak. Bizim amacımız buna bir son vermektir. Hiç bir doktor üzerine kan sıçramış önlüklerle çalışmak istemez. Biz beyaz önlüklerle çalışmak istiyoruz" dedi.

Ardından doktorlar ellerinde pankartlar ve kanlı önlükleriyle slogan atarak Bursa Devlet Hastanesi'ne kadar yürüdü.

 

İHA

başkası yokmu
 // maliki
değerli doktorlarımızın hakkını sonuna kadar savunurum ama nolur biraz düşünelim ^^hırsızın hiç mi suçu yok^^

hepimiz en az ayda bir defa hastanelerdeyiz olana bitene şahidiz eger halkın ve kamuoyunun fikirlerini yanınıza alamazsanız kendi kendinize bağırır dururuz.

birde şunu merak edrim bu olaylar neden hep hastanelerde olur geneldede özel muayenehanelerde olmaz
biraz düşünelim......
17 Nisan 2013 Çarşamba 15:32
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler