YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doktorlar, raporu bahane edip ameliyattan kaçtı!
Doktorlar, raporu bahane edip ameliyattan kaçtı!
03 Mayıs 2016 04:30
Diyarbakır Sur'da çatışmalarla birlikte operasyonlarda yaralanan güvenlik görevlileri için destek olarak doktorlar çağrıldı. 3 doktor ise ameliyatlara girmemek için raporu bahane gösterip kaçmayı tercih etti.

Diyarbakır’da PKK’lılarla girdikleri çatışmalarda yaralanan güvenlik görevlilerine örgüt sempatizanı veya üyesi doktorların yaptıkları hainliğe bir yenisi eklendi. Sur’da yaralanan ve Diyarbakır Asker Hastanesi’nde ameliyata alınan güvenlik görevlileri için görevlendirilen 3 doktorun ameliyata girmemek için rapor aldıkları ortaya çıktı. 28 Aralık 2015’te çatışmada yaralanan 2 güvenlik görevlisi Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil olarak ameliyata alınan güvenlik  görevlileri için Diyarbakır Valiliği’nden doktor talebinde bulunuldu.

Soruşturma başlatıldı

Doktorların görevi kabul etmemesi üzerine tutanak tutularak soruşturma başlatıldı. Muhakkik olarak atanan Dr. Atilla Yazıcıoğlu’nun  bir usulsüzlük görmediğini belirtmesi üzerine, bağımsız bir hastaneden rapor istendi. Elazığ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, ise bu isteğe “Sağlık kuruluna rapor süresi içinde bizzat müracaatı gerekmektedir. Ancak yazı elimize geç geçmiştir ve teşhisin iyileşebilir olması sebebiyle değerlendirme yapılamamıştır” denildi. 

Bir anda düşmüşler! 

Valiliğin, Kamu Hastaneler Birliği’nden doktor talebiyle Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nden 4 kalp damar cerrahi uzmanı doktor görevlendirildi. Görevlendirildikleri saate kadar poliklinikte bir çok hastayı muayene eden U.S. ve F.A. düşme tanısıyla rapor alırken kadın olan M.Y. ise kadın hastalığından dolayı özel bir hastaneden rapor alarak ameliyattan kaçtılar. Doktorlardan sadece M.F.Ö. görevlendirmeyi kabul ederek ameliyat için Diyarbakır Asker Hastanesi’ne gitti.  

 // Coco
Yeminine sadık kalmayan vatan hainleri...
03 Mayıs 2016 07:52
 // Gazi
İşte hainler bunların hepsi ni işten el çektirecen, çektirmeden sayın bakan onlar senin sonunu getiriyor bu gör duy illa lafana karpuzmu atacaklar yoksa kurşunlu!...
03 Mayıs 2016 05:49
 // John snow
Kimbilir kimler onları tehdit etmiştir...
03 Mayıs 2016 01:02
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler