YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doktorlar karate öğrenecek
Doktorlar karate öğrenecek
10 Mayıs 2012 15:42
Sağlık çalışanlarına yakın savunma sporu eğitimi verilecek.

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi ile Muay Thai Federasyonu arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokole göre, sağlık çalışanlarına yakın savunma sporu eğitimi verilecek.

CBÜ Rektörlüğü'nde düzenlenen imza törenine Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Yüksel, Muay Thai Ege Bölge Başkanı Şakir Bayramoğlu katıldı.

Törende konuşan Prof. Dr. Hasan Yüksel, protokole göre sporcuların, hastanenin Psikometrik ve Psikomotor Ölçme ve Değerlendirme Merkezi'nde fiziksel ve mantıksal zekalarının ölçüleceğini, federasyonun ise sağlık çalışanlarına yakın savunma sporu eğitimi vereceğini belirtti.

Son dönemde sağlık çalışanlarına yönelik şiddete değinen Prof. Dr. Yüksel, ''Sonuçta hekimler kendilerini savunmak istiyor. Onun için savunma sporuna bütün hekimlerimizin ihtiyacı var'' dedi.

Prof. Dr. Yüksel, eğitimle ilgili sağlık çalışanlarına duyuru yaptıklarını, ücretsiz olacak etkinliğin önümüzdeki günlerde başlayacağını ifade etti.

Muay Thai Ege Bölge Başkanı Şakir Bayramoğlu ise rektörlüğün uygun gördüğü bir yerde sağlık çalışanlarına savunma sporunu vereceklerini kaydederek, ''Böylece hem doktorlar kendilerini savunur, hem de spor yapmış olur'' diye konuştu.

Bayramoğlu'nun yakın savunma sporuyla ilgili yaptığı kısa gösterinin ardından protokol taraflarca imzalandı. AA
 

Dr. Haklı
 // Serkan KILIÇ
Geçen Hafta benimde başıma öyle bir olay geldi. Hasta İçki İçimiş Kaza yapmış, kendinde değil, hem bize ne bakıyorsun lan diye saldırdı, hemde doktora yumruk attı. çok lazım bu savunma sporları...
11 Mayıs 2012 09:40
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler