YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doktora şiddet kamerada!
Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçtiğimiz günlerde yaşanan kadın doktora şiddet olayı güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.
Doktora şiddet kamerada!
08 Mayıs 2013 / 13:25 Güncelleme: 08 Mayıs 2013 / 13:31

Görüntülerde, yüksekten düşen hastalarından tahlil istenmesine sinirlenen 1’i kadın 3 hasta yakını, doktora saldırıyor. Kadın hasta yakını, doktorun saçını çekerek darp ediyor. 

Edinilen bilgilere göre olay Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçtiğimiz Pazartesi akşamı 19.00 sıralarında meydana geldi.

Yüksekten düşen hastalarını hastaneye getiren 1’i kadın 3 kişi, çeşitli tahliller isteyen doktora sinirlendi. “Bu kadar tahlile röntgene ne gerek var. Hastamızla ilgilen” diyerek doktora çıkışan hasta yakınları, bir süre sonra şiddete başvurdu.

Tartıştıkları kadın doktorun saçını çeken kadın hasta yakını, koridorda bir süre sürükledi. Bu sırada diğer hasta yakınları ve özel güvenlik birimleri araya girmeye çalıştı. Hasta yakınları güçlükle sakinleştirilirken, şiddete maruz kalan kadın doktor ise arkadaşları tarafından uzaklaştırıldı. Olay sonrası şiddete maruz kalan kadın doktor, hasta yakınlarından şikayetçi oldu.

Güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan olayda kameranın açısında görülen kadın hasta yakını, doktorun saçını çekerek koridorun diğer tarafından götürüyor. Burada doktoru darp eden hasta yakınlarına özel güvenlik müdahale etmeye çalışıyor. Hasta yakınları bir türlü sakinleşmezken şiddete maruz kalan kadın doktor, arkadaşları tarafından adeta kaçırılıyor.

İşte o anlar:

İHA

14:08
 // Şiddet manyağı toplum olmak
Mesele hasta ve hasta yakınlarının doktorlara saldırması değil, asıl mesele, itiraf edelimki şiddet manyağı bir toplum olduk. Daha bugün bir hemşire de, yaşlı kadın hastaya şidde uyguladı. Hastayız kardeşim biz, hastayız... Hemde toplum olarak ruh hastası....
08 Mayıs 2013 14:08
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler