YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doktor kardeşler uzmanlık alanında da ayrılmadı
Doktor kardeşler uzmanlık alanında da ayrılmadı
02 Aralık 2015 21:26
Üniversite sınavına birlikte hazırlanan Aytaç-Dursun Türköz kardeşler, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Tıpta Uzmanlık Sınavı'na (TUS) girip, beyin ve sinir cerrahisi bölümünü kazanarak yine ayrılmadı.

Samsun'un Bafra ilçesinde yaşayan Aytaç (34) ile kardeşi Dursun Türköz (33), aynı üniversitenin tıp fakültesini bitirdikten sonra uzmanlık eğitimlerini de aynı bölümde tamamladı.

Üniversite sınavına birlikte hazırlanan Aytaç-Dursun Türköz kardeşler, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Tıpta Uzmanlık Sınavı'na (TUS) girip, beyin ve sinir cerrahisi bölümünü kazanarak yine ayrılmadı. Uzmanlık eğitimlerini başarıyla tamamlayan Türköz kardeşler, şimdi atama için kura çekimini bekliyor.

Dursun Türköz ağabeyi ve ailesiyle aynı evde yaşamalarına rağmen sadece hastanede görüşebildiklerini kaydetti. Ağabeyi ve kendisinin evlendikten sonra da aynı apartmanda yaşadıklarını bildiren Türköz, "Eğitim hayatımız birlikte geçti ama uzmanlık dönemimizde öyle bir döneme denk geldik ki birbirimizi hastanede görebilir olduk. Akşamları o nöbete kalır, ben evde olurdum. O evde olduğunda ise ben nöbete kalıyordum. Birçok bayramda nöbet devir tesliminde bayramlaştık" ifadelerini kullandı.

thumbs_b_c_78a4b70f65bb5e5992ab5a9b7bd75f7c.jpg

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler