YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğum yapan ihtiyaç sahibi annelere yardım
Doğum yapan ihtiyaç sahibi annelere yardım
07 Aralık 2015 16:36
Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmete giren, "Şefkat Eli Hediye Pazarı"nda, doğum yapan ihtiyaç sahibi annelerin gereksinimleri ücretsiz karşılanıyor.

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açılan "Şefkat Eli Hediye Pazarı"nda, maddi durumu yetersiz anneler, kendileri ve bebekleri için gereksinim duydukları malzemeleri ücretsiz temin edebiliyor.

Hastanede Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği ve Türk Kızılayı Ankara Şubesince hediye pazarının açılışı yapıldı.

Şefkat Eli Hediye Pazarı'nda, bağışçılardan gelen kullanılmamış kıyafetler, bebek bezi, zıbın, şampuan, ıslak mendil, oyuncak, havlu gibi her türlü ürün, ihtiyaç sahiplerine teslim ediliyor. 

Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Fatma Meriç Yılmaz, hastanelerinde ilk kez böyle bir faaliyetin pilot olarak uygulanmaya başladığını, geri bildirimleri alındıktan sonra yaygınlaştırılmasının planlandığını söyledi.

Yardımlaşmanın çok önemli bir erdem olduğunun altını çizen Yılmaz, bundan sonra da benzer çalışmalarda bulunacaklarını ifade etti.

Yılmaz, Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çok sayıda doğumun gerçekleştirildiğini anlatarak, bu kişiler arasında maddi desteğe ihtiyacı olan kişilerin de bulunduğunu bildirdi. Yılmaz, servis sorumlusu hemşirelerin bu kişileri belirlediğini dile getirerek, "Sorumlu hemşiremiz tarafından tespit edilen kişiler, pazardan tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar" dedi.

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler