YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyaliz hastalarına terör engeli
Diyaliz hastalarına terör engeli
01 Kasım 2012 13:06
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, diyalize girmek için hastaneye götürülen hastalara teröristlerin engel olmasına tepki gösterdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, teröristlerin Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı köylerden diyalize girmek için hastaneye götürülen hastalara engel olmaya çalışmasını, ''Tedavi görmesi zaruri olan ve hayati tehlikesi bulunan diyaliz hastalarının mağdur edilmesi, terörün karanlık ve acımasız yüzünü, teröristlerin de insani duygulardan ne kadar uzaklaştığını bir kez daha ortaya koymuştur'' ifadeleriyle değerlendirdi.

Akdağ, Şırnak'ın Uludere ilçesinin köylerinden diyalize girmek için servis aracı ile hastaneye götürülen hastalara bir grup teröristin engel olmaya çalışmasını yaptığı yazılı açıklamayla kınadı.

Terör örgütünün hasta, savunmasız ve masum insanlara karşı yaptığı çirkin ve zorbaca eylemin asla kabul edilemeyeceğini bildiren Akdağ, saldırının, vatandaşların sağlık hizmetlerini alma hakkına karşı bir engelleme ve emeğe ihanet olduğunu belirtti.

Akdağ, şunları kaydetti:

''Tedavi görmesi zaruri olan ve hayati tehlikesi bulunan diyaliz hastalarının mağdur edilmesi, terörün karanlık ve acımasız yüzünü, teröristlerin de insani duygulardan ne kadar uzaklaştığını bir kez daha ortaya koymuştur. Terörün arkasında olanlar ve terörden medet umanlar, sağlık çalışanlarımızın her türlü şart altında kutsal hizmetlerini devam ettirerek vatandaşlarımızın bütün sağlık ihtiyaçlarını karşılayacağına, hasta vatandaşlarımızın da bu hizmetten yararlanmaya devam edeceğine şüphe duymasınlar.''

Bakan Akdağ, ''Bu tür şiddet eylemlerinin halkımızın barış, kardeşlik ve huzur umutlarını azaltmayacağına inanıyorum'' ifadesini kullandı. aa

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler