YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat! Bu kremler hayati tehlike arz ediyor
Dikkat! Bu kremler hayati tehlike arz ediyor
14 Eylül 2015 01:37
Cilt bakımı ve tedavisinde rastgele kullanılan ürünlerin denetimden geçmeden ve ucuz fiyatlara satıldığını vurgulayan uzmanlar, satılan ürünlerin hayati tehlike arz edebileceğini belirtiyor.

Cilt bakımı ve tedavisi için kullanılan ürünlerde bilinçli bir tercih yapılması gerekiyor. Uzmanlar, televizyonda hangi denetimden geçtiği belirsiz ucuz fiyatlarla satılan kremlerin hayati tehlike yaratabileceğini söylüyor.

Son günlerde ekranlarda artan krem ve ilaç satışları nedeniyle birçok şikayet aldıklarını söyleyen Türk Dermatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz, bunlara ilişkin kontrol mekanizmasının tam anlamıyla yerine getirilemediğini söyledi.

Riske atmayın

‘Tedaviye yardımcı’ etiketi konulmasıyla ilacın pek çok bakanlığın ürün grubundan çıkmış olduğunu belirten Yılmaz, ucuz fiyatlarla satılan bu ürünlerin karaciğer ya da böbrek gibi hayati fonksiyonları etkileyebilecek organlara zarar verebileceğini söyledi.

Bitkisel kelimesinin her kapıyı açan sihirli bir kelime haline geldiğini belirten Yılmaz, rastgele karıştırılarak kullanıma hazırlanan bu ürünlerle sağlığın tehlikeye atılmaması konusunda uyarıda bulundu.  

 

AKŞAM

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler