YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cilt bakımı için altın öneriler
Cilt bakımı için altın öneriler
24 Kasım 2015 07:27
Hava kirliliği, stres, makyaj kalıntıları gibi etkenler doğru ve kaliteli ürünlerle temizlenmezse, cilde zarar veriyor. Dermatoloji Uzmanı Uzman Dr. Fulya Tezel "Günlük kısa bir bakım sizi daha mutlu edecek ve yaşam motivasyonunuzu arttıracaktır” dedi.

Dermatoloji Uzmanı Uzman Dr. Fulya Tezel, yanlış kozmetik ürünlerinin kullanılmasının cilde zarar verebileceğini belirtti.

Günlük yaşamda cildin yoğun bir şekilde kirli hava ve toza maruz kaldığını ifade eden Dr. Fulya Tezel, “Gün içerisinde maruz kaldığımız güneş ışınları ve sigara da çeşitli oksidanların oluşup erken yaşlanmamıza sebebiyet vermektedir. Cildimizin sağlıklı kalmasını sağlamak için yapılacak en önemli şeylerden biri uygun bir temizleme ürünü ile sabah akşam cilt temizliği yapmaktır. Böylece oluşmuş fazla yağ, ölü deri, bakteri, mantar ve çevresel kirler ortadan kalmaktadır. Nemlendirici ürünler ise temizleme ajanlarının neden olduğu bariyer hasarını en aza indirmek için ve cildin tabii ki nem ihtiyacını karşılamak için üretilmiştir” dedi.

Temizleme ve nemlendirme ürünlerinin kullanılmasının önemli olduğunu ifade eden Dr. Fulya Tezel, “Komşunuzun cildine çok iyi gelen bir ürün sizin cildinizde sivilcelenmeye sebep olabilir. Mutlaka doğru ürün kullanım konusunda uzman doktorunuzdan tavsiye alınız. Düzenli cilt bakımınızın yapılması, doğru nemlendirici kullanılması ve bunların doğru yerlerden alınması sağlıklı ve canlı bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır. Günlük yaşantınızda cildinize ayıracağınız 10-15 dakikalık kısa bir bakım sizi daha mutlu edecek ve yaşam motivasyonunuzu arttıracaktır” diye konuştu.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler