YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cerrahlar Ankara'da buluşuyor
Cerrahlar Ankara'da buluşuyor
15 Kasım 2009 11:26
Kongrede Ar-Ge yatırımları konuşulacak ve planları yapılacak

Türkiye genelinden cerrahlar, Aralık ayında yapılacak ''Cerrahi Araştırma Kongresi''nde bir araya gelerek, araştırma
geliştirme yatırımlarını planlayacak. Türk Cerrahi Derneğinin düzenlediği ''5. Cerrahi Araştırma Kongresi'', 10-12 Aralık 2009 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek.   

Başkanlığını Prof. Dr. İskender Sayek'in yapacağı ve 50'yi aşkın ulusal ve uluslararası bilim insanının konuşmacı olarak katılacağı kongrede, cerrahi alanında Türkiye'nin araştırma geliştirme (Ar-Ge) yatırımları planlanacak. Kongre Genel Sekreteri Prof. Dr. Fatih Ağalar, kongrenin, ulusal Ar-Ge ve cerrahi yatırımlar için üst düzey tartışma imkanı sağlayacağını belirterek, kongrenin, Türkiye'de ilk kez farklı kesimleri bir araya getirmesiyle öncekilerden çok farklı olacağını ifade eden Ağalar, ''İlaç ve tıbbi malzeme endüstrisi, Devlet Planlama Teşkilatı ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri, kamu ve vakıf üniversiteleri ile devlet hastanelerinden katılan çok sayıda seçkin bilim insanıyla aynı masa etrafında bir araya gelecek'' dedi. 

Kongrede kapsamında düzenlenecek yuvarlak masa toplantılarıyla ulusal-milli politikalar üretileceğini ifade eden Ağalar, ''Ülkemizin cerrahi alanında ihtiyaç duyduğu Ar-Ge yatırımları konuşulacak ve planları yapılacak'' diye konuştu.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler