YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cerrahi operasyonlardaki aydınlatma sorununa çözüm
Cerrahi operasyonlardaki aydınlatma sorununa çözüm
01 Eylül 2015 09:49
Uzun saatler süren operasyonlarda kalan doktor ve hemşirelerin aydınlatmada yaşadığı sorunlara çözüm 'Simeon'dan geldi.

Doktor ve hemşirelerin operasyonlarda uzun süre kalmasıyla aydınlatmada yaşadığı sorunlara çözüm 'Simeon'dan geldi.

Operasyonlarda kullanılan aydınlatmanın vaka esnasında gözü yormaması, istenilen şekilde odaklanması, başlıklar altında ısının olmaması, ışığın sağladığı aydınlanmanın kalitesi, uzun saatler süren operasyonlarda sürekli aynı değerlerde ışık sağlaması doktorlar ve hemşireler için operasyonun rahat ve konforlu geçmesini sağlayan önemli etkenlerden olduğunu söyleyen 'ACENDIS' Ürün Müdürü Erkan Dursun, “Alman teknolojisi 'Simeon’un medikal ve cerrahi aydınlatma lambalarının ısı oluşturmadan, istenen düzeyde aydınlatma ve odaklanma avantajı ile artık operasyonlar daha rahat ve konforlu olduğunu söyledi.

'Simeon LED' lambaların başlıkları çok hafif, hareket kabiliyeti yüksek, istenilen pozisyonu kolaylıkla alınabilindiğini söyleyen Dursun, “Gölgelenmenin olmaması ve vakayı izlerken göz yormaması, odaklanma ve görüş açısının netliği kullanıcılar için çok önemli. Operasyon alanında ışık gücü kaybı yaşanmıyor, böylece operasyon alanı maksimum düzeyde aydınlatılıyor. Başlıkların altında uzun saatler süren vakalarda dahi ısınma ve etkileri görülmüyor” dedi.

Erkan Dursun, 'Simeon LED' lambalarını kullanan doktorlar ve ameliyathane hemşirelerinden gelen geri bildirimlerde, lambanın, özellikle ısı etkisinin olmaması, odaklanma ve görüş netliği, ayarlanabilir odak özelliği, manevra kabiliyeti, operasyon alanını maksimum düzeyde gölgesiz bir şekilde aydınlatması, dikişsiz, pürüzsüz yüzeyi ile kolay temizlenebilmesinin tercih sebeplerinin başında geldiğini belirterek 'Simeon' ürünlerine yönelik detaylı bilgi almak için, www.acendis.com.tr adreslerinden bilgi alınabileceğini söyledi. 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler