YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cep telefonu kullanıcılarını rahatlatan haber Avustralya'dan geldi
Cep telefonu kullanıcılarını rahatlatan haber Avustralya'dan geldi
09 Mayıs 2016 10:16
Cep telefonunu uzun süre kullananların beyin kanseri olduğu iddiaları Avustralya'da yapılan bir araştırma ile çürütüldü. Avustralya'da yapılan 29 yıllık araştırmaya göre, cep telefonları beyin kanserine neden olmuyor. İşte o araştırmadan çarpıcı sonuçlar.

Akıllı telefon kullanıcılarına iyi haber Avustralya'da yapılan bir araştırmadan geldi. 

29 yıl boyunca akıllı telefonların beyin kanserine yol açıp açmadığını inceleyen araştırmanın sonucuna göre, telefonların kansere yol açtığına dair bir bulguya ulaşılmadı. 

1982 ila 2013 yılları arasında ülkedeki artan beyin kanseri vakalarını mercek altına alan ekip, cep telefonu kullanımının kanser vakalarında artışa neden olmadığı sonucuna vardı. 

Bu istatistik veriyi değerlendiren ekip, cep telefonları ile beyin kanseri arasında doğrudan bir bağ olmadığı sonucuna vardı. Zira araştırmaya göre, cep telefonlarının yaygınlaşmasının ardından erkeklerde görülen beyin kanseri vakalarında ufak bir artış olurken, kadın hastalarda gözle görülür bir artışa rastlanmadı. 

 

 // kasım
tabikide öyle diyecekler ben nişanlandığımda her konuşmamız 1 saati aşardı kulağım zonklardı ozaman tlfnun zararı değilmi belki nişanlın sana bağırmıştır ondan olmuştur...arkadaşlar onların teknolojisi sakat kalsan bundan değildir derler...
09 Mayıs 2016 11:16
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler