YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canan Karatay'dan yatak firmalarını kızdıracak açıklama
Canan Karatay'dan yatak firmalarını kızdıracak açıklama
10 Ekim 2017 09:16
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Kastamonu'da katıldığı etkinlikte yatak firmalarını kızdıracak açıklamalarda bulundu. Karatay, "Modern yataklar ağrı sebebi" dedi.

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Kastamonu'nun İhsangazi İlçesi'nde düzenlenen Siyez Buğday Festivali'nde gündeme damgasını vuracak açıklamalarda bulundu.

"MODERN YATAKLAR AĞRI SEBEBİ"

Beslenme konusunda çarpıcı açıklamalarıyla bilenen Karatay, bu kez 'yatak' konusuna da değindi. Ünlü profesör, "Modern hayat, modern yataklar çıktıktan sorar hanımların, beylerin ağrıları arttı. Modern yataklar ağrı sebebi. Vücuda uyuyormuş, uymuyormuş inanmayın. Tabii en güzelini alabilirsiniz alın ama onun üstüne yünden yapılan saf battaniye sereceksiniz. Yün yorgan ve yün yastıkta yatacaksınız" dedi.

KURTLU ELMADAN SİRKE YAPILŞAN SİRKELERİ TÜKETİN

İnsanların kimyasallardan uzak durması gerektiğini vurgulayan Karatay, "Vücuda kimyasallar ya da işlenmiş maddeler girdiğinde organlarda tepki meydana geliyor çünkü bizim hücrelerimiz bunları tanımıyor. Onun için düşük yoğunluklu bir mücadele devam ediyor. Diyelim ki bu mücadele küçük bir çocukta başlıyor ama hastalık 40'lı veya 50'li yaşlarda çıkıyor. Babamda kalp var bende de olacak, annemde kanser var bende de olacak diye bir şey yok. Bu hastalıkların hiçbiri genetik değil. Hepimizde kanser genleri var ama bunlar uykuda. Bunları yanlış beslenmeyle, toksik tüketmeyle, modern buğday tüketmeyle uyandırdığımız zaman birinde akciğer, birinde meme birinde başka bir kanser yapıyor. Bunun kökünde yanlış beslenme, doğallıklardan uzaklaşmakda yatıyor. Bağırsaklarımızda bulunan küçük tüyler bizi zararlı maddelerden korurken gluten bunları öldürüyor. Bu nedenle doğal beslenmeliyiz. Evde yapılan yoğurtlar, doğal meyvelerden yapılan sirkeler tüketmeliyiz. Kurtlu elmalardan yapılan sirkeler tüketmeliyiz. Kurtlar bizden daha akıllı, ilaçlı hiçbir şey yemez" değerlendirmesinde bulundu.

.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler