YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canan Karatay'dan ilginç hurma uyarısı!
Ramazan ayına sayılı günler kala Canan Karatay, tartışma oluşturacak açıklamalarda bulunarak, "Hurma tamamen endüstriyeldir. Hurma nereden geliyor İsrail'den, Tunus'tan. Aklınızı başınıza alın. 'Kutsal kutsal' diyerek, bizi sömürüyorlar" dedi.
Canan Karatay'dan ilginç hurma uyarısı!
14 Mayıs 2017 / 20:04 Güncelleme: 14 Mayıs 2017 / 20:08

Kocaeli 9. Kitap Fuarı'na katılan Canan Karatay, orucun zeytinle açılması gerektiğini belirterek, "Zeytinle açılacak oruç. Hz. Muhammet zeytinle açardı. Hurma nereden çıktı? Hurma tamamen endüstriyeldir. Hurma nereden geliyor İsrail'den, Tunus'tan. Aklınızı başınıza alın. 'Kutsal kutsal' diyerek, bizi sömürüyorlar" dedi.

Ramazan'a şimdiden bol su içerek hazırlanmak gerektiğini ifade eden Canan Karatay şöyle konuştu:

"RAMAZAN PİDESİNİN SAĞLIKLI OLDUĞUNU SANMAYIN"

"Sahura kalktığınız zaman çok güzel bir Karatay kahvaltısı yapacaksınız. İki üç tane yumurta yiyebilirsiniz az pişmiş tereyağında. 30-40 tane zeytin yiyebilirsiniz. Bol ceviz yiyeceksiniz. Ama şimdi pide geliyor önünüze, Ramazan pidesi. Ramazan pidesinin sağlıklı olduğunu sanmayın. Bunu söylüyorum ama yemeden de yapamayacağınızı biliyorum.

O pideyi avucunuzun içi kadar açacaksınız. Yarısına bol köy tereyağı koyacaksınız zararını azaltmak için veya zeytinyağı varsa ona batırarak yiyebilirsiniz. Ramazan'a şimdiden bol su içerek hazırlanmamız gerekiyor. Çünkü Ramazan'da akşama doğru ortaya çıkan baş ağrısı susuzluktan dolayıdır.

Onun için şimdiden bu vücudu, bu toprağı iyi sulandırmaya başlayın. Son dakikada çok su içmek önemli değil. Çünkü bütün vücudun içine sağlıklı su girmesi lazım. Bunu benimsememiz lazım. İkincisi bağırsaklarınızın çok iyi çalışması lazım. O zaman acıkmıyorsunuz. O zaman baş ağrımıyor."

"HURMA TAMAMEN ENDÜSTRİYEL"

Canan Karatay orucun zeytinle açılması gerektiği belirterek, şu açıklamada bulundu:

"Zeytinle açılacak oruç. Hz. Muhammet zeytinle açardı. Hurma nereden çıktı? Hurma tamamen endüstriyeldir. Hurma nereden geliyor, İsrail'den, Tunus'tan geliyor. Aklınızı başınıza alın. Kutsal kutsal diyerek, kutsallığı kullanarak bizi sömürüyorlar. Gözümüzü açacağız. Zeytin çok önemlidir.

Zeytinle açılır, hafif su içilir, çay içilir şekersiz olmak şartıyla. Biraz peynir, biraz zeytin, sonra bir çorba. Ondan sonra da ne pişirildiyse o yenir. Bir de bu ilanlarda ben söyleye söyleye galiba kalktı. İftar sofrasında nur yüzlü neneler dedeler. Ortada bir tane gazlı içecek. Nereden çıktı kardeşim?

Gelenek olan bu mudur? Böyle bir şey var mı, ayıptır günahtır. Bizim mercimek çorbamız var, soğuk ayranımız var, ayran çorbamız var taze naneyle yapılan, buğdayla yapılan. Bizim tarhanamız var. Bunlar dururken o koca şişele senelerce satıldı"

 // yasin
hurmanın medine mekkeden gelenini alalım.ben de israile kazandırmak istemem.helede iftar sofrasında...
15 Mayıs 2017 18:37
Kısmen doğru
 // hhh
Kudüs hurması evet endüstriyel bir ürün ancak medine hurması için aynı şeyi savunmak saçmalık olur....
15 Mayıs 2017 Pazartesi 12:48
 // Mustafa Ataman
Peygamberimiz herhalde Cananın peygamberi değil. Cümlesine "Peygamberimiz" diye başlasaydı söylediklerinde samimiyet arayabilirdik. Kozmetikten nekar sömürüldüğümüzden bahsetsin....
15 Mayıs 2017 11:40
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler