YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canan Karatay: Turp yiyin turp gibi olun
Canan Karatay: Turp yiyin turp gibi olun
07 Aralık 2015 07:29
Karatay diyetinin baş mimarı Canan Karatay, turp meyvesinin toplum arasında bilinmeyen özelliklerini sıraladı. Turpun C vitamini kaynağı olduğunu belirten Karatay; 'Turp yiyin, turp gibi olun' dedi.

Prof. Dr. Karatay, C vitamininin sadece meyvelerde değil sebzelerde de çok miktarda bulunduğunu belirterek, "Turpta çok miktarda C vitamini var. Turp yerseniz turp gibi sağlıklı olursunuz" dedi.
rof. Dr. Canan Karatay, Adana'da "Yaşam Boyu Sağlık" konferansında, C vitaminin sadece meyvelerde değil sebzelerde de çok miktarda bulunduğunu anlattı.

Karatay, "C vitamini yediğiniz her türlü sebzede var. C vitamini portakaldan ziyade maydanozda daha çok var. Soğanda, salatalıkta, ıspanakta, turpta var. C vitaminin meyvelerde fazla olduğun vurgulanması, meyve sularının tüketilmesi için oluşturulan yanlış bir algı. Bu yanlış algıyı bırakalım. Kuzu etinde de C vitamini var. Kuzu etini yağı ile yediğiniz zaman da bilin ki doğal C vitamini almış olursunuz. Bütün sebzelerin içerisinde turpta daha çok C vitamini yer alıyor. Turp yerseniz turp gibi olursunuz" dedi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler