YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyük bir başarıya imza attılar
Türkiye'de çığır açan gelişmeler yaşanıyor. Daha ilkinin yankıları devam ederken Hacettepe Üniversitesinde ikinci yüz nakli yapıldı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ameliyatı gerçekleştiren ekibi kutladı...
Büyük bir başarıya imza attılar
25 Şubat 2012 / 14:55 Güncelleme: 25 Şubat 2012 / 14:42

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılan yüz, çift kol ve çift bacak nakli ameliyatlarıyla ilgili olarak, ''Organ naklini gerçekleştirmek üzere vatandaşımızı, aileyi ikna eden organ nakli koordinatöründen tutun da cerrahlarımıza ve yoğun bakımda çalışanlarına kadar bütün ekip büyük bir başarıya imza attılar. Hepsini kutluyorum, hepsinin gözlerinden öpüyorum'' dedi.

Kızılcahamam'daki Asya Termal Tesisleri'nde düzenlenen Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği İstişare Toplantısı'na katılan Akdağ, toplantının ardından gazetecilerin Hacettepe Üniversitesinde gerçekleştirilen nakil ameliyatlara ilişkin sorularını yanıtladı.

Akdağ, nakil ameliyatlarında ilk aşamanın çok başarılı geçtiğini ifade ederek, ''Nakil yapılan hastalarımızla ilgili bilgiyi, henüz almadım. Bu toplantıdan sonra bilgi alacağım'' diye konuştu. Akdağ, şöyle devam etti:

''Söylenecek çok kısa, ama önemli bir söz var, o da şudur. Gerçekten bugün Türkiye'deki sağlık sistemi ve Türk tıbbı birlikte ortaya koyduğumuz sistemle ve bütün çalışanlarımızla yani organ naklini gerçekleştirmek üzere vatandaşımızı, aileyi ikna eden organ nakli koordinatöründen tutun da cerrahlarımıza ve yoğun bakım bütün ekibimize kadar büyük bir başarıya imza attılar. Hepsini kutluyorum, hepsinin gözlerinden öpüyorum. Bütün bu büyük başarıyı gerçekleştiren bütün arkadaşlarım gerçekten önemli bir iş yaptılar. Hepsine Türk halkı adına teşekkür ediyorum. Bu bağışı yapan ailenin yavrularına Allah rahmet eylesin. Onlara da çok teşekkür ediyoruz.'' (AA)

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler