YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyük azim: 128 kilodan 58 kiloya düştü
Büyük azim: 128 kilodan 58 kiloya düştü
02 Ağustos 2016 17:31
Mersin'de yaşayan Pınar Akkuş, fazla kiloları nedeniyle sıhhat problemleri yaşamaya başladı. Akkuş128 kiloya ulaşınca, "mini gastrik bypass" ameliyatı yaptırmaya karar verdi. Ameliyatın ardından 1 senede 70 kilo veren Akkuş, rahat hareket etmenin ve doyas

Mersin'de hususi bir firmada satış danışmanı olarak çalışan 2 çocuk annesi 37 yaşındaki Pınar Akkuş, fazla kiloları nedeniyle sıhhat problemleri yaşamaya başladı.

128 kiloya ulaşınca, "mini gastrik bypass" ameliyatı yaptırmaya karar veren Akkuş, bunun için Sivas'ta bir çok kişiye başarılı operasyonlar gerçekleştirdiğini duyduğu Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Atabey'i tercih etti.

"ÇOCUKLUĞUM VE GENÇ KIZLIĞIM HEP ZAYIF GEÇTİ"

Ameliyatın ardından 1 senede 70 kilo veren Akkuş, rahat hareket etmenin ve doyasıya yürümenin mutluluğunu yaşıyor. Akkuş, yaptığı açıklamada, geçen sene temmuz ayında ameliyat edildiğini ve 1 senede 128 kilodan 58 kiloya düştüğünü söyledi. Akkuş, şöyle konuştu:

"Çocukluğum, genç kızlığım hep zayıf geçti. Birden kilo almaya ve verememeye başladım. Spor, diyet, kullandığım abuk subuk ilaçlar iç hiç bir şekilde kafa edemedim. Daha sonra Mustafa Atabey'le tanıştım. Kendisine telefon açtım. Mersin'den geleceğimi, kabul edip etmeyeceğini sordum. 'Gelebilirsiniz' dedi. Ben de 5-6 saat içeresinde Mersin'den Sivas'a geldim. Serüven böyle başladı."

ÖZGÜVENİNİ YENİDEN KAZANDI

Ameliyattan sonra 58 kiloya kadar düştüğünü ve hayatında çok şeyin değiştiğini anlatan Akkuş, kaliteli, sağlıklı bir hayata geçtiğini ve her şeyden önemlisi yeniden özgüven kazandığını belirtti.

"15 YAŞINDAKİ BİR KIZ GİBİ HAYATA MERHABA DEDİM"

Akkuş, sıhhat problemlerinden kurtulduğunu dile getirerek, "Baş ağrısı, tansiyon, yürüyememe, agresifleşme hepsi geride kaldı. 15 yaşında bir kız gibi yaşama merhaba dedim." ifadelerini kullandı. Ailesinin kendisini tanıyamadığı anlar olduğunu anlatan Akkuş, "Uzun bir aradan sonra kız kardeşimin kuaför dükkanına gittiğimde bana 'ne yaptıracaksınız?' diye sordu. Beni tanıyamadı. Annem de öyle..." dedi.

"İSTEDİĞİM HER KIYAFETİ ALABİLİYORUM"

Akkuş, doktoruna güvenmesinin meyvesini aldığını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Aynaya her baktığımda doktoruma ebedi teşekkürlerimi sunuyorum. 52 ten giyen bir kadındım. Şimdi 38 ten bile büyük geliyor söylüyorum. İğne deliğinden geçene kadar devam söylüyorum. Kiloluyken giyim konusunda çok sıkıntı yaşıyordum. Sürekli aynı kıyafetleri giyiyordum. Kilo verdikten sonra istediğim her şeyi müsait fiyata alma fırsatı da yakaladım."

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler