YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kent doktor bekliyor
Şırnak'a Kasımda ataması yapılan 39 pratisyen doktordan sadece 5'i göreve başlarken, bunlardan 3'ü aynı gün istifa etti.
Bu kent doktor bekliyor
24 Aralık 2009 / 07:21 Güncelleme: 24 Aralık 2009 / 07:28

Şırnak Sağlık Müdürü Vekili Muhsin Hayyam Elçi yaptığı açıklamada, kasım ayında bakanlıktan 13 uzman ve 39 pratisyen olmak üzere toplam 51 hekim taleplerinin olduğunu, bakanlığın talepleri kadar atama yaptığını söyledi.

Ancak ataması yapılan 13 uzmandan 4'ünün göreve başlamadığını bildiren Elçi, şöyle konuştu:

“Ataması yapılan 39 pratisyen hekimden 5'i başladı 34'i ise başlamadı. Bu başlayan 5 kişiden 3'ü de başladıkları gün istifa etti. Yani atanan 39 pratisyenden sadece ikisi göreve başladı. Diğer arkadaşlar çeşitli nedenlerden dolayı gelmedi. Şırnak'ta pratisyen hekim ihtiyacımız had safhada. Özellikle Uludere, Beytüşşebap ve Güçlükonak ilçelerimiz doktor sıkıntısı çekmekte. Cizre, Silopi ve İdil ilçelerinden bu ilçelere takviye yapmaya çalışıyoruz. Bakanlıktan da geçici doktor talebinde bulunacağız.”

Ocak ayında yapılacak olan 30. dönem doktor atamasında bakanlıktan 64 pratisyen ve 50 uzman talebinde bulunduklarını belirten Elçi, “Atanacak doktor arkadaşlarımıza tavsiyem hiçbir şeyi kafalarına takmasınlar. Şırnak, Türkiye'nin 81 ilinen biri. Değişen hiç bir şey yok. Kaygı edilecek bir şey yok. Hatta barınma sorunlarını da elimizden geldiği şekilde gideriyoruz. Sayın Valimizin girişimleri sayesinde geçen yıl Sağlık Müdürlüğümüze 42 tane ek lojman verildi. Ayrıca il merkezinde hekimevimiz var”dedi.
 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler