YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böbrek beklerken karaciğeriyle umut oldu
Böbrek beklerken karaciğeriyle umut oldu
10 Mart 2016 23:50
Balıkesir'de 10 yıldır diyaliz ünitesine bağımlı yaşayan ve böbrek nakli bekleyen 80 yaşındaki kadının beyin ölümü gerçekleşince bağışlanan karaciğeri bir hastaya umut oldu

Balıkesir'de böbrek nakli bekleyen 80 yaşındaki M.G'nin beyin ölümü gerçekleşince karaciğeri başka bir hastaya nakledilmek üzere alındı.

Balıkesir Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Mehmet Suluoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 10 yıldır böbrek yetmezliği nedeniyle diyaliz ünitesine bağımlı yaşayan ve organ bekleyen M.G. adlı kadının bugün beyin ölümünün gerçekleştiğini söyledi.

Ailesinin, hastanın isminin açıklanmasını istemediğini ancak organ bağışına izin verdiğini belirten Suluoğlu, karaciğerin Bursa'da Acıbadem Hastanesinde bir hastaya nakledilmek üzere alındığını ifade etti.

Suluoğlu, "Kronik böbrek yetmezliğinden dolayı diyaliz cihazına mahkum yaşayan merhumemiz 80 yaşlarında. Ne yazıkki kendisinde böbrek yetmezliği olduğu için böbrekleri hastalara umut olamadı ama karaciğeri organ yetmezliğinden mustarip bir karaciğer hastasına nakledilecek.

Bunun sonucunda da en azından bir hastamız organ yetmezliğinden senelerdir tedavi gören bir hastamıza umut olacak. Biz, hastamızın ailesine bu güzel davranışlarından ötürü teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

 

AA

 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler