YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bektaşi üzümü her derde deva!
Bektaşi üzümü her derde deva!
27 Haziran 2016 16:53
İsmi az bilinen bektaşi üzümünün neredeyse her derde deva olduğu açıklandı. yaz mevsiminde olgunlaşan Bektaşi üzümünün sağlığımıza sayısız etkisi bulunuyor.

Bektaşi üzümü meyveleri, normal üzüme benzer. Haziran ayında olgunlaşan bektaşi üzümünün sağlığımıza ise sayısız etkisi bulunuyor.
İşte bektaşi üzümünün faydaları...

* Bektaşi üzümü, A, B, C ve E vitaminleri bakımından zengindir. Aynı zamanda zengin bir potasyum, fosfor, manganez, bakır ve demir deposudur.

* Bektaşi üzümü, yüksek tansiyonu düşürmekle beraber, kalp damar hastalıklarının tedavisinde de etkili bir araçtır. Ayrıca kandaki toksinleri temizler ve kolesterolü düşürür. Aynı zamanda bakır ve hemoglobin üretimine yardımcı olur.

* Bektaşi üzümü vücutta müshil etkisi yarattığından bağırsak aktivitesini de artırır. Bundan başka idrar söktürücü ve safra kesesini temizleyici özelliği de bulunur.

* Bektaşi üzümünün meyveleri aynı zamanda idrar söktürücü özelliğe sahip olduğundan dikkatli kullanılmalıdır.

* Bektaşi üzümünün en önemli özelliklerinden biri ise, kanser hücrelerinin hastalığı yenmek adına kullanılan ilaçlara karşı olan direncini kırmasıdır.

* Bektaşi üzümünün meyveleri veya yapraklarından çay yapılmasıyla adet düzensizliğini ve uzamış menopoz kanamasını normal hale getirir.

1259067_620x410.jpg

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler