YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayat ekmekle 'gençlik iksiri'
Bayat ekmekle 'gençlik iksiri'
28 Şubat 2013 10:46
Güzellik uzmanı İnci Soydan, bayanların bayat ekmekle güzel olabileceklerini söyledi.

Güzellik alanındaki 20 yıllık tecrübesiyle kadınları doğal cilt bakımı yöntemleriyle güzelleştirmeye çalışan İnci Soydan, ekmek israfının önlenmesine yönelik farklı yöntemlerin gündeme geldiği şu günlerde, kadınlara evlerinde bayat ekmek kullanarak yapabilecekleri ''gençlik iksirinin'' tarifini verdi.

Ana malzeme olarak kullandığı bir dilim bayat ekmek içinin yanı sıra 1 tatlı kaşığı yer fıstığı ezmesi, 1 tatlı kaşığı süzme bal, 1 yumurta akı, 2 yemek kaşığı nar suyu, 2 yemek kaşığı zeytinyağ ve 1 yemek kaşığı yoğurdu blender ile iyice karıştırarak hazırladığı ''gençlik iksirini'', Etiler'deki güzellik merkezinde sanatçı Erol Büyükburç'a uygulayan İnci Soydan, hazırladığı bu doğal bakım ürününün cilde yararlarına ilişkin de bilgi verdi.

Kıymeti bilinmeden tüketilen en büyük nimet olan her çeşit bayat ekmeğin bu bakım ürününde kullanılabildiğini belirten Soydan, ana besin ögelerini oluşturan gıdalar da eklenerek bu maskenin bir nevi vitamin kompleksine dönüştürüldüğünü söyledi.

Temizlenen cilde uygulanan maskenin 15-20 dakika süreyle iyice nüfus edebilmesi için ciltte bekletildiğini anlatan Soydan, ''Hanımlar bu maskeyle hem bayatlamış ekmeklerini değerlendirmiş olacak, hem genç kalacaklar hem de bütçelerine katkı sağlayacaklar. Hanımlar evlerinde ekmeği çeşitlendirerek kullanabilecekleri gibi değerli maskeler de elde edebilirler. Lütfen ekmeği ziyan etmeyelim, bir lokma ekmeği çöpe atmaya hakkımız yok. Ekmek, en büyük nimetimiz. Ne diyoruz; 'Ekmek kavgası veriyoruz'. O zaman kavgasını verdiğimiz ekmeğin değerini iyi bilelim'' dedi.
    
''Leke oluşumunu engelliyor''

Maskeyi uygulayan kadınların neticesini çok net bir şekilde göreceğini ifade eden Soydan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Maskeyi uygulayan hanımlar, ciltlerinin nasıl güzelleştiğini, dirileştiğini görecek. Bu bir anti-aging maskesi. Bu maske, mutfaktaki malzemelerle karıştırılarak haftada bir iki kez uygulanabilir. Yiyebildiğimiz her şeyi cildimize uygulayarak, gençliğimizi, sağlığımızı koruyabiliriz. Bu ürün aynı zamanda leke oluşumunu engelliyor. Bakım ürününün içinde yer alan gıdaların hepsi leke oluşumunu önleyici enzimler. Hanımlar artan ürünü ellerine ve dirseklerine sürebilir.''

Bayat ekmekle cilt bakımı yaptıktan sonra geriye kalan özlerle, cildi 10 seansta 5 yaş gençleştiren bir mikro akım uyguladıklarını aktaran Soydan, bu mikro akımla hücreyi uyararak kas liflerinin kısalmasını, dolayısıyla cildin gençleşmesini sağladıklarını belirtti.

Soydan, ekmeğin mucizesi teknolojiyle birleştirildiğinde muhteşem sonuçlar elde edildiğini kaydetti.

Bayat ekmekle yapılan bakım maskesi yüzüne uygulanan sanatçı Erol Büyükburç da ekmeğin kutsal bir gıda olduğunu, bu kutsal gıdanın israfının çeşitli yöntemlerle önlenebileceğini dile getirdi.

Bu yöntemlerden birinin de güzellik uzmanı İnci Soydan'ın uyguladığı bakım ürünü olduğunu belirten Büyükburç, ''Yapılan uygulama sonrasında cildimde gözle görülür bir fark hissettim. Belli bir yaştan sonra vücudun eskime hızı artıyor. İnci Soydan'ın uyguladığı bu ürün vücudun eskime hızını durduruyor. Kadınların her zaman güzel olmak isterler. Bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen hanımlara bu maskeyi tavsiye ediyorum'' dedi.
Büyükburç, estetik ameliyatlarına karşı olduğunu daha çok doğal bakım yöntemlerini tercih ettiğini kaydetti.

 

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler