YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batı referandum sonucunu hazmedemedi, NATO'yu göreve çağırdılar!
New York Times Trump'ın Erdoğan'ı referandum kutlaması için aramasını hazmedemedi. New York Times NATO'nun Türkiye'ye müdahale etmesi gerektiğini yazdı. İngiltere'nin Financial Times gazetesi ise Meral Akşener'e destek yazısı yayımladı.
Batı referandum sonucunu hazmedemedi, NATO'yu göreve çağırdılar!
19 Nisan 2017 / 11:20 Güncelleme: 19 Nisan 2017 / 11:52

ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times (NYT), anayasa değişiklikleriyle ilgili Pazar günkü referandum hakkında "Türkiye'de demokrasi kaybetti" başlıklı bir başyazı yayımladı. 

NATO'yu Türkiye'ye müdahale etmeye çağıran gazete,  Trump'ın Erdoğan'ı aramasını da "şok edici derecede yanlış bir karşılık" olarak yorumladı.

İşte o yazıdaki skandal ifadeler:

"Bu referandum, Erdoğan'ın uzun bir zamandır Türkiye'nin parlamenter sistemini güçlü bir başkanlıkla değiştirme çabasının da başarıya ulaştığı anlamına geliyor. Her ne kadar Türkiye, NATO'nun hayati bir üyesi olsa da demokratik değerler üzerine inşa edilen bu ittifak içerisinde giderek ayrışan bir üyeye dönüşüyor.

Erdoğan, Avrupa ve Amerika ile çatışmaya girdi, Batı karşıtı düşmanlıkları ateşledi ve Rusya ile flört etmeye başladı.

NATO ÜLKELERİ "TÜRKİYE'DEKİ DEMOKRASİ SAVUNUCULARINA" CESARET VERMELİ 

NATO ülkeleri, Erdoğan'ın otokratik eğilimlerini kontrol altına almak için ellerinden gelen her şeyi yaparken, Türkiye'de demokrasi savunucularına da cesaret vermelidir.

TRUMP'IN ARAMASI ŞOK EDİCİ

Beyaz Saray, Başkan Trump'ın Pazartesi günü Erdoğan'ı telefonla kutladığını açıkladı. Bu, şok edici derecede yanlış bir karşılık oldu.

SOKAK İMASI!

Nihayetinde, Türkiye'de demokrasi yeniden canlanacak olursa bu, Erdoğan'ın dayattığı otoriter sistemi kabullenmek istemeyen milyonlarca Türk'ün sayesinde olacak. Haklarını ve özgürlüklerini geri almanın bir yolunu bulacaklar."

CNN GÖLGE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞTI

Trump'ın daha önce "Siz yalan habersiniz" diyerek tepki gösterdiği CNN de, iki lider arasındaki telefon görüşmesini hazmedemedi ve yine iş başına geçti.

CNN, Trump-Erdoğan görüşmesiyle ilgili karalama kampanyası yaparak, "Görüşmede referandumdan ziyade, bölgesel konular ve NATO konuşuldu" iddiasına yer verdi. 

FINANCIAL TIMES: MERAL AKŞENER PARTİ KURSUN!

İngiliz Financial Times (FT) gazetesi, Meral Akşener'in AK Parti'nin hakimiyetine son verecek en iyi isim olduğunu yazdı.

MHP içindeki muhalif kanadın lideri Meral Akşener'in arkasındaki destekçilerin "AK Parti'nin hakimiyetine meydan okumak için parti kurmayı düşündüğü" iddiasına yer veren Financial Times, referandum sonucu ile ilgili de analiz yaptı.

AKŞENER'İN YENİ PARTİSİ FİNANCİAL TİMES’TA

İngiliz gazete FT, Akşener'in sadece kendi partisi MHP'ye kafa tutmakla kalmayıp, Erdoğan'ı "başkanlık hayalinden mahrum bıraktığını"belirtti.

Yazıda bu durum, İstanbul ve Ankara'da 'Hayır' oylarının baskın çıkmasıyla ilişkilendirdi ve "Türkiye'de yeni bir anayasa için yapılan referandumun sonuçları gelirken, yarıştaki 'dininden dönen' siyasetçilerin en büyüğü Akşener'in destekçileri endişeliydi." ifadeleri kullanıldı.

"AKŞENER LİDERLİK EDECEK EN İYİ İSİM"

FT'nin Akşener'e destek içeren yazısında, "Uzmanlar, merkez sağı AK Parti'nin hakimiyetine en büyük tehlike olarak görüyor. Eski İçişleri Bakanı Akşener böyle bir mücadeleye liderlik edecek en iyi isim olabilir.

Uzmanlara göre, ekonomideki olası bir gerileme Akşener'in önemli sayıda AKP'liyi kabuğundan çıkararak kendisine çekmesini sağlayabilir." denildi.

Nurtopu gibi bir meselemiz daha oldu
 // Rasim DUMAN
Nihâyet İngilizler de baklayı ağızlarından çıkardılar; meğer en iyi "hâlâskâr gaziye"miz, Meral ablamızmış. Şimdi kafam karıştı dostlarım, Meral ablamızı hani Almanlar "kapatmışlardı"; "Führeriye"miz olacaktı... Yoksa son anda İngilizler "reddedilemeyecek" bir ücret mi "önerdiler"? Eh, Kraliçe'nin ülkesinin hazinesi ile yarışılır mı yahu? Iron Lady'miz hayırlı olsun arkadaşlar....
19 Nisan 2017 Çarşamba 21:19
BASKANNNNNN
 // IBRAHIM KAPLAN
ASALETIN YETER KRAL BABALARIN BABASI TAYYIP BABA IKIDARA GELDIN ADAM GORDUK MERT GORDUK ALLAHINA GURBAN SENIN...
19 Nisan 2017 Çarşamba 15:54
cahillikte büyüdük te af buyrun yani.
 // hursit dilaver
yabancı değiliz tabi. sultan hamit zamanında olmadı mı..ayni hain köpekler o zamanda vardı.şimdikilerin 3-4 nesil gerisi yani.o tiyatoracı gülrizin affetmediği nesilin de babaları zaar ne bilelim.yunan izmiri işgal edince,aslan,kaplan hasan tahsinin sayesinde taa polatlıya kadar gelme fırsatını buldu ve babannemin anlattığı gibi köylerde,şehirlerde hamile kadınların karınlarını deşti.giderken de öyle gitti tabi..BENCE,YENİ SEÇİM HARİTASI PEK ÇOK ŞEY İZAH EDİYOR..kör olmayan görür zaar. ne bilel...
19 Nisan 2017 Çarşamba 14:33
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler