YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başvuruların dörtte biri acil servislere
Başvuruların dörtte biri acil servislere
15 Şubat 2013 13:53
Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Hasan Çağıl, acillere gereksiz başvuruların yüksekliğine dikkat çekti.

 

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Hasan Çağıl, Acil servislere mevsime bağlı başvuruların arttığını, ancak bu birimlerde genelde büyük yoğunluk yaşandığını dile getirdi.
 
Yapılan iyileştirmelere rağmen sağlık binalarının artık kapasiteyi kaldıramamasından kaynaklanan sorunlar olduğunu anlatan Çağıl, ''Bu süreç alacak ama bazı düzeltmelerle hizmeti daha da iyileştirmeye devam edeceğiz'' dedi.
 
Sağlık alanında büyük ölçüde uzman ve yardımcı sağlık personeli açığı bulunduğunu ifade eden Çağıl, bu açık kapatılana kadar sıkıntılarla zaman karşılaşılmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı.
 
Çağıl, vatandaşların acil servisleri çoğu zaman gereksiz meşgul ettiğini bildirerek, ''Acillerden hizmet almaya gelenler arasında gün içinde polikliniklerde muayene olabilecek çok sayıda vatandaş bulunuyor. Biz bunları geri çeviremiyoruz. Acile kadar gelen vatandaşımıza hizmet etmek zorundayız ancak o vatandaşımız gerçekten durumu acil olanların işlemlerinin uzamasına ve gecikmelere sebep olabiliyor'' dedi.
 
 
AA
Etiketler:
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler