YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkandan gençlere uyarı
"Kırmızı et yemezseniz 'ot kafa' olursunuz"
Başkandan gençlere uyarı
09 Ekim 2010 / 16:31 Güncelleme: 09 Ekim 2010 / 16:41

Bursa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Anıl, kırmızı etin dünyanın en değerli proteinleri arasında yer aldığını belirterek, "Eğer siz genç nesilseniz, kırmızı et yemiyorsanız, bu kafa 'ot kafa' olur çıkar, dünyada da hep geri ülkelerden biri olursunuz." dedi.
       

Bursa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen 'Bursa 9. Damızlık İnek Yarışması ve Bursa 2. Döl Kontrolü Türk Boğaları Yarışması', Bursa Uluslararası Fuar Alanı'nda hazırlanan özel podyumda yapıldı.        

 "GERİ KALMIŞLIĞIN SEBEBİ ET YEMEMEK"
 

Bursa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Anıl ise, oldukça heyecanlı bir konuşma yaptı.
       

Türkiye'de herkesin doğruyu konuşmadığını savunan Anıl, geri kalmışlığın bir sebebinin de yeterince kırmızı et tüketiminin gerçekleşmemesi olduğunu öne sürdü.
       

Kırmızı etin dünyanın en değerli proteinler arasında yer aldığını belirten Anıl, şu iddiada bulundu:
       

"Kırmızı et, dünyanın en değerli protein kaynaklarından biridir. Eğer siz genç nesil iseniz, yeteri kadar bu protein alamıyorsanız bu kafa ot kafa olur çıkar. Dünyada da hep geri ülkelerden biri olursunuz. Benim arzum; tüm insanımızın kırmızı ete ulaşabilir bir ekonomik güce sahip olabilmesi, hiç bir aile ferdinin kırmızı et alırken zorlanmamasıdır." AA

ET KAFALILIĞA BAK !
 // VATANDAŞ
Reklamın böyle şuçlamalarlada olabileceğini ilkkez gördük. Siz şayet etkafa değilseniz önce vatandaşa kırmızı eti yiyebileceği ortamı ve şartları oluştururdunuz sonrada göz göre göre şayet vatandaş biz bu kırmızı eti illada yemezük derselerdi ozaman belki böyle tehditle ticaret yapmaya başvururdunuz. Eğer Hükümet kırmızı et (canlı hayvan) ihraç etmeseydi etin kğ' ını 40 - 50 TL den satacaktınız ozaman sizin yaptığınız"etkafalılık" olmayacakmı...
09 Ekim 2010 17:07
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler