YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başı ağrıyan çocuğu en yakın doktora götürün
Başı ağrıyan çocuğu en yakın doktora götürün
02 Temmuz 2015 23:26
Çocuklarda sık sık görülen baş ağrısı ciddiye alınmalı. Doktorlar, çocuklarda görülen baş ağrılarının altında başka sebeplerin olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Samsun'da Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ali Şimşek,  çocuklarda baş ağrılarının önemine dikkat çekti ve "Aileler bunu ciddiye alıp, çocuklarını bir hekime götürsün" dedi.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Ali Şimşek, boğaz enfeksiyonu, ağız çevresinin her türlü enfeksiyonu, kulak enfeksiyonu, beyinle ilgili enfeksiyonlar, göz problemleri, diş enfeksiyonu, bazı sistemik enfeksiyonların çocuklarda baş ağrısı yapabileceğini söyledi. Baş ağrısı olan bir çocuğun önemsenmesini ve tedavisinin yapılması gerektiğini belirten Uzm. Dr. Ali Şimşek , şöyle devam etti:

"Beyin kanaması, menenjit, orta kulak iltihabı, sinizüt ve stres gibi nedenler de baş ağrısı yapabilir, hastalığa göre de tedevisi değişir. Boğaz enfeksiyonu tedavi edilmezse nefrit hastalıgına neden olabilir. Çok basit nedenler olabilir ama hayati yaşamı etkileyecek ciddi sağlık sorunudur. Çocuğun huzursuz olması, iştahının azalması, huy değişikliginin olması hastalığı açısından son derece önemlidir. Eğer çocuk baş ağrısını şikayet ediyorsa, ebeveyni bunu ciddiye alıp bir hekime başvurmalıdır. Çocuklardaki baş ağrısı önemsenmeli ve ihmal edilmemelidir."

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler