YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlık soruşturma başlattı
Bakanlık soruşturma başlattı
12 Mart 2012 12:09
Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

Sağlık Bakanlığı, bazı basın yayın organlarında Adapazarı'nda bel fıtığı ameliyatından 4 gün sonra Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yeniden yatırılan hastanın pansuman yapılırken öldüğüne ilişkin haber üzerine, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın talimatlarıyla müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Bakanlık, inceleme soruşturmalar sonucunda ihmal ve kusuru tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacağını  duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, medyada ''Pansuman yapılırken kusarak öldü'' başlığıyla yer alan haberlerin yakından takip edildiği belirtildi.

Olayla ilgili, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünün incelemesinin yanı sıra Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın talimatlarıyla müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatıldığı ifade edilen açıklamada, ''Başlatılan bu inceleme soruşturmalar sonucunda ihmal ve kusuru tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak ve kamuoyumuzla paylaşılacaktır. Ayrıca, söz konusu olayla ilgili iddialar savcılığa intikal ettirildiğinden adli soruşturma da devam etmektedir'' bilgisine yer verildi.

Söz konusu haberlerde, Adapazarı'nda bel fıtığı ameliyatı olduktan 4 gün sonra ağrıları artınca taburcu edildiği Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yeniden yatırılan 2 çocuk annesi, 42 yaşındaki Hatice Mercan'ın, ameliyat bölgesinde oluşan iltihaplanma nedeniyle pansuman yapılırken kustuktan hemen sonra öldüğü iddia edilmişti. AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler