YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlık diş fırçası ve macunu dağıtacak
Bakanlık diş fırçası ve macunu dağıtacak
08 Mart 2014 11:43
Ağız ve diş sağlığının korunması ve diş fırçalama alışkanlığı kazandırılması amacıyla Sağlık Bakanlığına bağlı merkezlerde 10 milyon adede kadar diş fırçası ve diş macunu ücretsiz dağıtılacak.

Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre,28 Ocak 2002 tarihli ve 2002/3654 sayılı Kararname'nin eki karara '' Ağız ve diş sağlığının korunması, ağız ve diş hastalıklarının önlenmesi, bu hastalıkların tedavi giderlerinden tasarruf sağlanabilmesi ve diş fırçalama alışkanlığı kazandırılması amacıyla Sağlık Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarına bağlı sağlık kurumlarınca on milyon adede kadar diş fırçası ve diş macunu dağıtılması, 4736 Sayılı Kanun'un 1'inci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaftır"geçici maddesi eklendi.

Söz konusu karar, 1 Ocak 2014'ten geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

12:37
 // MİSVAK
Flor, florür, sodyum florür, pek de vücuda faydalı olmayan bir maddedir. Bunun yanında birçok kimyasal bileşenler diş macununda mevcuttur. En güzel diş bakımı, kimyasal içeriksiz fırça ve temizleyicilerle yapılandır. Meşe külü, tuz, elma, ıspanak, gibi şeylerle de diş bakımı yapılabilir. Kuru soğan, dişlere adeta yeni bir zırh giydiriyor. Dişi limondan ve ya ekşi şeylerden kamaşanlar; yarım dilim kuru soğan çiğnesin, 3 dakika sonra, dişler kamaşmadan kurtulur....
08 Mart 2014 12:37
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler