YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ayda 333 TL'ye tüp bebek
Ayda 333 TL'ye tüp bebek
25 Kasım 2009 13:33
Bursa'da bir hastane, çocuk sahibi olmak isteyenlere kredi kartına 12 ay taksit imkanı sunuyor

Bursa'da bir tüp bebek merkezi, çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için kredi kartına 12 ay taksit imkanı sağlıyor.
Tüp bebek merkezinin yöneticisi Kadın Doğum Uzmanı Armağan Ulubaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de ilk kez 1998 yılında gerçekleştirilen tüp bebek uygulamasının, 11 yılda büyük bir mesafe katettiğini belirtti.
İlk dönemlerde anne ve baba adayları için yaklaşık 10 bin TL olan uygulamanın maliyetinin bugün 4 bin TL'ye kadar düştüğünü dile getiren Ulubaş, merkez olarak bu fiyata da 12 taksit imkanı sağlamak için bir kampanya düzenlediklerini bildirdi.

Ulubaş, dünya genelinde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle bazı çiftlerin çocuk sahibi olma isteğini ertelemek zorunda kaldıklarına işaret ederek, ''Bazı çiftler bize gelerek kredi kartına taksit uygulayıp uygulamadığımızı soruyordu. Bunun üzerine biz de bir banka ile anlaşarak kredi kartına 12 ay taksit yapmaya başladık'' dedi.
Kampanya çerçevesinde anne ve baba adaylarının ayda 333 TL'ye tüp bebek uygulamasını yaptırabildiklerini anlatan Ulubaş, ''Kampanyamız sayesinde çiftler bebek sahibi olmak isterken maddi yönden de kendilerini fazla zorlamamış oluyor. Oldukça güzel tepkiler aldık. Kampanyaya da ilgi epey fazla oldu'' diye konuştu.
 
''ARTIK ÇİFTLER DAHA BİLİNÇLİ''
 
Armağan Ulubaş, 11 yıl önce ülke genelinde 18 olan tüp bebek merkezi sayısının bugün 120'ye yükseldiğini söyledi.
Özellikle ilk yıllarda tüp bebek uygulaması için vatandaşların farklı yorumları olduğunun altını çizen Ulubaş, şunları kaydetti:

''Vatandaşlar tüp bebek tedavisinin ne olduğunu bilmiyorlardı. Bunun yanında uygulamanın günah olup olmadığı soruluyordu. Ancak yıllar geçtikte Türkiye'de tüp bebek uygulaması da farklı boyutlara geldi. Artık çiftler tüp bebek merkezlerine daha bilinçli başvuruyor. Bize gelirken kafalarında soru işaretleri olmuyor. Bu da bizleri mutlu ediyor.''
 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler