YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Ameliyata girmezsen felç olursun'' denildi, girdi felç oldu
''Ameliyata girmezsen felç olursun'' denildi, girdi felç oldu
25 Şubat 2016 17:44
Damdan düştükten sonra belinde çatlak oluşan çiftçi, yürüyerek gittiği doktorun, ''Ameliyat olmazsan felç olursun'' demesi üzerine bıçak altına yattı ve ameliyat sonrası felç oldu

Antalya’da geçirdiği bir ameliyat sonrası belden aşağısı felç kalan 42 yaşındaki Hasan Akyalçın, 4 yıldır yaşam mücadelesi veriyor.  

Antalya’nın Demre İlçesi’nde 2012 yılında sera çatısından düşerek bileği kırılan ve belinde çatlak oluşan Hasan Akyalçın, ayakta girdiği ameliyattan belinden aşağısı felç kalarak çıktı. Evli ve bir çocuğu bulunan Akyalçın, 4 yıldır evinde yatağa mahkum bir şekilde yaşam mücadelesi veriyor.

Düştükten sonra Fethiye Devlet Hastanesi’ne giden Hasan Akyalçın, bileğinde parça kırık ve belinde de çatlak oluştuğunu öğrendi. Ardından bileğinden ameliyat olması gerektiğini, hastanede ise yeterli tesisatın olmadığı bilgisini alan Akyalçın, ardından Finike Devlet Hastanesi’ne gitti. Finike’de de aynı yanıt verilen Akyalçın, soluğu Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde aldı.

''Ameliyata girmezsen felç olursun''

İddialara göre, burada acilden giriş yapan Hasan Aklyalçın’a, beyin ve sinir cerrahı Opr. Dr. C.Ö., bileğinden önce belinden ameliyat olması gerektiğini söyledi. Doktor Özdemir’in 'ameliyat olmasan felç kalırsın' şeklinde ikazı üzerine ameliyat olma kararı aldığını söyleyen Hasan Akyalçın, 'Sen bir düşsen kalksan, hafifçe oynamadan dolayı felç kalma tehliken var' dedi. Ameliyata girdim. Ameliyattan çıktıktan sonra uyanınca, acılar içindeydim, ayaklarım yanıyordu. Hemşire geldi, ayaklarıma baktılar, hissetmiyorum deyince, doktoru çağırdılar. Doktor ayağımı anahtarla çizdi. 'Hissetmiyor musun' diye sordu, ben de 'hissetmiyorum' dedim. İkinci bir ameliyat olmam gerektiğini söyledi. İkinci ameliyattan sonra da hiçbir düzelme olmadı. Bizi Kepez’de fizik tedaviye gönderdi ambulansla. Orada 54 gün yattım, hiçbir katkısı olmadı” diye konuştu.

Sağlık bakanına seslendi: Tekrar yürümek istiyorum

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in olayı duyduktan sonra maddi, manevi olarak yardımda bulunduğunu anlatan Akyalçın, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na, “Tekrar yürümek istiyorum” diye seslendi. 

Akyalçın, “Tarım Bakanımız ve Menderes Türel Başkanımız maddi manevi yardımda bulundu. Allah binlerce kez razı olsun onlardan. Ancak ben Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’ndan beni tekrar yürütmesini istiyorum. Tedavimi ettirmesini rica ediyorum” şeklinde konuştu.

 

İHA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler