YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ambulans uçak, Muhammet Hamza bebek için havalandı
Ambulans uçak, Muhammet Hamza bebek için havalandı
14 Ekim 2014 17:29
Tokat'ta doğuştan kalp yetmezliği bulunan 6 günlük Muhammet Hamza Ekici, ambulans uçakla İstanbul'daki bir hastaneye sevk edildi.

Alime ve Selman Ekici çifti, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde sezaryenle 6 gün önce 3 kilo 300 gram dünyaya gelen bebeği Muhammet Hamza'yı kontrol için doktora götürdü.

Hastanede yapılan muayenede, 7 aylıkken doğan bebeğe kalp yetmezliği teşhisi konuldu. Bebeğin İstanbul Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevkine karar verilmesi üzerine Sağlık Bakanlığından ambulans uçak istendi.

Doktorların ve diğer sağlık ekiplerinin gözetiminde Tokat Havalimanı'na getirilen Muhammet Hamza bebek, buradan ambulans uçakla İstanbul'a gönderildi.

Bebeğin babaannesi Havva Ekici, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Annesinin memesini tutamıyordu, ağlıyordu. Daha sonra hastaneye götürdük ama kalp yetmezliği sorunu çıktı. Doktor, 'Eğer getirmeseydiniz ölebilirdi' dedi. Torunumun bir an önce sağlığına kavuşmasını istiyorum. Bu hizmeti sunan devletimize teşekkür ediyorum" dedi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler