YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman hastaların ilk tercihi Türk doktorlar oluyor
Alman hastaların ilk tercihi Türk doktorlar oluyor
11 Şubat 2016 16:38
Almanya'da da Türk doktorlar, Almanlar'ın da birinci tercihi olmuş durumda. Almanya Dortmund – Dusseldorf Beautymedic Kliniği'nin sef doktoru Op. Dr. Tevfik Şatır, Türk doktorların estetik alanda başarısının Almanlar tarafından kabullenildiğini ve bu yönd

Estetik alanda yapılan başarılı operasyonlar neticesinde Türkiye'ye her yıl yurt dışında yaşayan yüzbinlerce hasta geliyor. Türk doktorların bu alandaki başarıları artık yurt dışında da takip ediliyor. Özellikle Almanya'da da Türk doktorlar, Almanlar'ın da birinci tercihi olmuş durumda.

Hem Almanya hem Turkiye ihtisasli  Almanya Dortmund – Dusseldorf Beautymedic Kliniği'nin sef doktoru Estetik Cerrahi, Plastik & Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Tevfik Şatır, Türk doktorların estetik alanda başarısının Almanlar tarafından kabullenildiğini ve bu yönde pozitif bir ayrımcılık sergilendiğini ifade etti. Almanların özellikle cerrahi müdahalelerde doktor seçme konusunda ince eleyip sık dokuduğunu kaydeden Op. Dr. Tevfik Şatır, “Almanlar doktor seçme konusunda çok titizler. Söz konusu estetik cerrahi operasyonlar olunca bu titizlik üst seviyelere çıkabiliyor. Ancak estetik alanda memnuniyet veren sonuçlar sayesinde tercih her geçen gün daha fazla bizden yana oluyor” dedi.

ALMANLAR BURUN ESTETİĞİ (RİNOPLASTİ) SEVİYOR!

Almanların kendilerine özellikle burun estetiği (rinoplasti) için başvurduğunu belirten Op. Dr. Tevfik Şatır, “Almanlar burun estetiğine çok önem veriyorlar. Yüz ve ifadenin en dikkat çeken bölgesi burun olduğu için bu yönde de doğru bir tercih yapıyorlar. Burun estetiği için her gün beş-yedi arasında hasta başvurusu alıyorum. 

Burun dışında saç ektirme ve meme operasyonları da Almanlar'ın en çok tercih ettiği estetik operasyonların başında” şeklinde konuştu.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler