YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alerjiye en doğal çözüm: Deniz suyu
Alerjiye en doğal çözüm: Deniz suyu
04 Temmuz 2016 17:05
Yapılan araştırmalar deniz suyunun insan kanında bulunan içeriklere en yakın sıvı olduğunu, astım, alerjik rinit ve atopik dermatit hastalığına deniz tatilinin iyi geldiği, en iyi ve en doğal tedavinin deniz suyu ve güneş olduğunu belirtiyor

Uzmanlar, astım, alerjik rinit ve atopik dermatit hastalığına deniz tatilinin iyi geldiği, en iyi ve en doğal tedavinin deniz suyu ve güneş olduğunu belirtiyor

Yapılan araştırmalar deniz suyunun insan kanında bulunan içeriklere en yakın sıvı olduğunu, osmiyum, altın, vanadyum, çinko, iyot ve potasyum klorür dahil olmak üzere 80'den fazla faydalı maddeyi bol miktarda içerdiğini gösteriyor.

Alerji ve immünoloji uzmanı Doç. Dr. Akgül Akpınarlı Antony, her çocuk için ama özellikle de alerjik çocuklar için deniz tatilinin tedavi açısından önemli olduğunu söyledi.

Astım, alerjik rinit, atopik dermatit gibi hastalıkların en iyi ve en doğal tedavisinin deniz suyu ve güneş ile olduğunu söyleyen Doç. Dr. Antony, "Deniz suyunun şifası asırlardır biliniyor. Hatta modern tıbbın babası Hipokrat, deniz suyunun balık adamların yaralarını iyileştirdiğini keşfettikten sonra kendi hastaları üzerinde kullanmıştı" dedi.

Doç. Dr. Akgül Akpınarlı Antony şu bilgileri verdi: "Deniz suyu, güneşle birleştiğinde atopic dermatit, ya da çocukluk çağı egzaması dediğimiz deri hastalığına çok iyi gelir. Deniz suyu yine ürtiker ya da halk arasında kurdeşen olarak adlandırılan kaşıntılı alerjik cilt lezyonlarına ve yazın sıcağın etkisiyle oldukça fazla ortaya çıkabilen isiliğe de iyi gelir. Ayrıca deniz suyunun en etkili özelliği; yaraların, alerjik reaksiyonların yol açtığı izleri yok etmesi."

DENİZ TATİLİ HASTALIKLARA BİREBİR

Doç. Dr. Akgül Akpınarlı Antony; deniz suyunun tüm sinüs yollarını temizlediğine dikkat çekerek şöyle konuştu:

"Dolaylısıyla alerjik rinit ve kronik sinüzitin temizlenmesinde çok etkilidir. Burun ve sinüslerin temiz olmasında alt solunum yollarını ve bronşların alerjik hastalığı astım tedavisinde, oldukça olumlu etkilere sahiptir. Yine yüzme; akciğerlerin kapasitesini artıran en etkili fizik tedavidir ve astımlı her bireyin yapmasını önerdiğimiz en önemli sporlardan biridir. Tabii deniz tatilinin en önemli faydalarından biri de yaz boyunca güneşten aldığımız D vitaminidir. UV ışınları ile derimizde yaptığımız ve vücudumuzda depoladığımız ve kışın bizi hastalıklardan koruyan, savunma sistemimizi güçlendiren ve alerjik hastalıkların oluşumu önleyen D vitaminidir."

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler