YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akupuntur mucizesi
Akupuntur mucizesi
03 Ekim 2009 22:59
Üniversite öğrencisi akupunturla yaklaşık 4 ayda 21 kilo verdi

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde yaşayan Erciyes Üniversite öğrencisi Alper Tok (19), uzun süre diyet yapmasına rağmen kilolarından kurtulamayınca çareyi akupunkturda buldu.

Alanya'da hizmet veren Medilase Estetik ve Güzellik Merkezinde Akupunktur teşhis ve tedavi uzmanı Dr. Mehmet Çam tarafından 4 ay önce 104 kiloda başlayan tedavinin sonunda 19 yaşındaki üniversite öğrencisi 83 kiloya düşmenin mutluluğunu yaşıyor.

Erciyes Üniversitesi Türkçe öğretmenliği 2'nci sınıf öğrencisi olan Alper Tok (19) artık yaşamın kendisi için daha kolay olduğunu belirterek, önceki yaşantımda çok fazla hareket etmediğini belirterek, " Sabit bir şekilde bir şekilde günün 15-16 saatini bilgisayar başında geçiriyordum. Evden dışarı çıkamıyordum. Monoton bir yaşamım vardı. Kilo vermeye başladıktan sonra kendi isteğime bağlı olarak gezmeye başladım, spor yapmaya başladım, koşuya gidiyorum bir şekilde kilo vermeye başladıkça dışarı çıkıyorum. Uyku saatlerim değişti eskiden sabaha karşı 3-4 gibi uyuyordum. Şimdi düzenli olarak gece 12.00'da uyuyup sabah erken kalkıyorum. Eskiden yemek konusunda fastfoot'tan faydalanıyordum artık daha az yağlı tuzsuz şeyler yiyorum. Medilase Akupunktur Merkezine ilk geldiğimde 104 kiloydum 3,5 ayda 83 kiloya düştüm. Akupunktura başlama sebebim 104 kilodayken giysi konusunda çok rahat değildim. Kafama göre rahat değildim. Kilo vermeye başladıktan sonra hem giysi he konusunda hem sosyal çevre konusunda özgürleştim. Psikolojik olarak insanın kendine güveni geliyor. Eskiden XL gömlek giyerken şimdi M gömlek giyebiliyorum" şeklinde konuştu.  
 

Obezite vücutta gereğinde fazla yağın depolanması olarak tanımlandığını ifade eden Akupunktur teşhis ve tedavi uzmanı Dr. Mehmet Çam, "Biz obezitenin tedavisinde Akupunktur'u yöntemini kullanıyoruz. Hastamız geldiğinde öncelikle obezitenin sebebi konusunda bir takım araştırmalar yaptırıyoruz ve nedeni belli olduktan sonra tedavi yapıyoruz. Tedavi devam ederken diyetini değiştiriyoruz, yaşam tarzın değişmesi konusunda önerilerde bulunuyoruz. Spor yapmasını hareketlenmesini istiyoruz.  Burada iyi oranda bir başarı elde ettik. Başarası yada başarısızlık sadece bir tarafa ait değil. Hastamızın da yaşam tarzını değiştirmesi bizim önerilerimize uyması sonucunda oldu" dedi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler