YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aile şikayekçi olacak
Diş tedavisi için genel anestezi uygulanan çocuk 14 gün sonra uyandı
Aile şikayekçi olacak
27 Eylül 2010 / 16:35 Güncelleme: 27 Eylül 2010 / 16:35

Mersin'de diş tedavisi sırasında uygulanan genel anestezi sonrasında iki haftadır uyanamadığı iddia edilen 5 yaşındaki çocuk bugün uyandı. Yoğun Bakım Ünitesi'nden çıkarılan çocuğun serviste tedavisi sürüyor. 14 gündür çocuklarının başında bekleyen anne ve baba çocuklarının gözünü açması ile büyük sevinç yaşadı.
   

Mersin'de özel bir şirkette çalışan Bayram ve Ülker Sivas çiftinin otizm hastası 5 yaşındaki çocukları Oğuzhan'ı, 14 gün önce diş tedavisini yaptırabilmek için özel bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne götürdü.
   

Burada genel anestezi uygulanan 5 yaşındaki Oğuzhan Sivas'ın uyandırılamaması üzerine, önce başka bir özel hastaneye, oradan da Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı. Burada 2 haftadır tedavi gören Oğuzhan bugün uyanarak kendine geldi ve yoğun bakım ünitesinden çıkarıldı. 

Yargı yoluna başvuracaklarını anlatan baba Bayram Sivas, "Çocuk gözünü açtığı için çok mutluyuz ama bundan sonraki dönemi kimse  bilmiyor. Beyinde kalıcı bir hasar oluşabilir deniliyor. Oksijen yetersiz geldiği için. Bunla ilgili sorun yaşayabiliriz" diye konuştu. CHA

 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler