YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Acı biberin inanılmaz faydaları açıklandı
Acı biberin inanılmaz faydaları açıklandı
25 Ağustos 2016 07:37
Acı biberin ağrıları dindirdiği ve zayıflamaya yardımcı olduğu açıklandı. Tüm dünyada yetişebilen acı biber pek çok yemekte kullanılır ve vücudun vitamin, kalsiyum ve potasyum ihtiyacını karşılar. Grip, ağrı, kolesterol, kalp krizi, ülser bunlardan bazıla

Tüm dünyada yetişebilen acı biber pek çok yemekte kullanılır ve vücudun vitamin, kalsiyum ve potasyum ihtiyacını karşılar.

GRİBE KARŞI KORUR

Vücudun betakaroten ihtiyacını tek bir besinle sağlayan acı biberden günde 1 kez yemeniz yeterlidir. C vitamini açısından zengin olan acı biber vücudun dayanıklılığını arttırarak gribe karşı vücudunuzu koruma altına alır. 

AĞRILARI DİNDİRİR 

Doğal maddesi capsaicin olan acı biber ağza değdirildiği anda yakıcı bir his uyandırır. Bu his sayesinde sinirler yumuşayarak beyinde endorfin salgılar. Beyin bölgesinde salgılanan endorfin vücutta ağrı kesici etkisi oluşturur.

KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜR 

Üniversiteler tarafından yapılan araştırmalarda acı biberin yenmesi sonucunda trigliseritlerin düşmesi gözlenmiş bunun sonucunda da kötü kolesterolde azalma görülmüştür. 

KALP KRİZİ RİSKİNİ AZALTIR 

İçerisinde C vitamini, betakaroten ve antioksidan bulunmasından vücudu kansere ve kalp krizi riskine karşı korur. Dolaşımın hızlanmasında etkili olan acı biber felç geçirme riskini en aza indirir. 

ÜLSERİ ENGELLER 

Midedeki mikropların ölmesinde etkili olan acı biber mide rahatsızlıklarında en çok görülen ülserin ilerlemesini önler. 

ZAYIFLAMAYA YARDIMCIDIR 

İştah açıcı olarak çok tercih edilmese de acı biber iyi bir zayıflatıcıdır. Kabızlık sorununun önlenmesinde etkili olan acı biber aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

BRONŞİTİ HAFİFLETİR 

Solunum zorluğu yaşayanlarda etkili olan acı biber, balgam söktürür ve kronik bronşit rahatsızlıklarında etkilidir. 

SİNDİRİMİ RAHATLATIR 

Sindirim salgısını arttıran acı biber iştah açması sayesinde sindirim daha rahat olmasını sağlar. 

KABIZLIĞI GİDERİR 

Lif açısından zengin olan acı biberden günde 1 tane yiyerek kabızlık sorununuzu önleyebilirsiniz. Kanserli hücrelerin öldürülmesini sağlar yani doğal bir kemoterapi görevi görür. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Yağ yakma özelliği sayesinde kolay zayıflamaya yardımcı olur.

KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRIR 

Grip mikrobunu önleyerek nezle ve soğuk algınlığı olmanızı önler. 

TABİ Kİ FAZLA TÜKETİLDİĞİNDE ZARARLARI DA BULUNUR! 

Fazla tüketildiğinde hemeroid rahatsızlıklarında zorlanma oluşturur. Ülser sorunu bulunanlar aşırı acı biber tüketmemeliler. Acı biber yiyenlerde sinirlilik bir nebze daha fazladır.

 // çayır.ali
Aci.bibir.ölüme.bilekarsi...
25 Ağustos 2016 08:44
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler